Menu

5 niezbędnych akcesoriów do karmienia niemowlakaKażde dziecko musi otrzymywać pokarm, dlatego wraz z narodzeniem niemowlęcia matka jest obarczona ważnym obowiązkiem, ponieważ w znacznej większości przypadków sprawa dotyczy mleka z piersi kobiety. Regularne karmienie może być w niektórych aspektach uciążliwe, ponieważ czasami matka może mieć zbyt dużo pokarmu, dochodzą do tego różnego rodzaju podrażnienia spowodowane częstym ssaniem. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy oferowanej przez rozmaite firmy. Chodzi o ciekawe akcesoria do karmienia niemowląt, które na pewno zostaną docenione przez każdą mamę!

Najlepsze akcesoria do karmienia niemowląt

Lanolina Lansinoh HPA® 40ml

Lanolina to substancja, która służy do łagodzenia obrzęków oraz podrażnień po karmieniu. To nie wszystko, ponieważ omawiany produkt nie niszczy odzieży. Co więcej, nie ma konieczności zmywania przed karmieniem, gdyż maść jest hipoalergiczna. Producent chwali się tym, iż wyrób ten jest najczystszą lanoliną na świecie, co potwierdza Pieczęć Uznania Brytyjskiego Towarzystwa Alergologicznego. Maść nie posiada BPA i BPS. Skład lanoliny jest zbliżony do warstwy lipidowej (mówiąc ogólnie – ochronnej) ludzkiego naskórka.

Lansinoh Laktator elektryczny na dwie piersi

Akcesoria do karmienia niemowlaka bardzo często nie ograniczają się do bezpośredniego przekazania mleka z piersi do ust dziecka, ponieważ pokarmu może być na przykład zbyt sporo, co powoduje konieczność odciągnięcia go. Przez to bardzo dobrym pomysłem jest zakup laktatora. Ten model jest przeznaczony do obu piersi jednocześnie, co jest szczególnie wygodne i pozwala w krótkim czasie odciągnąć pokarm. Jest to także urządzenie elektryczne, które wyróżnia prostota obsługi i niezawodność. Urządzenie oferuje 3 unikalne tryby odciągania, a zestaw urozmaicono o butelkę i poduszkę.

Lansinoh Poduszka do karmienia

Poduszka do karmienia jest bardzo dobrym ułatwieniem w ramach opieki nad niemowlakiem. Sprawdzi się nie tylko w kontekście przekazywania pokarmu piersią, ponieważ poduszki te to również idealne akcesoria do karmienia butelką. Dziecku będzie wygodniej, a także osobie karmiącej. Opisywany tutaj produkt posiada bardzo estetyczne wykonanie. Akcesorium stworzono z bezpiecznych dla ciała niemowlęcia materiałów. Nie można się dziwić skuteczności tego produktu, ponieważ zaprojektowała go karmiąca matka!

Lansinoh Wkładki laktacyjne jednorazowego użytku (60 szt.)

Wkładki tego rodzaju są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich matek, które chcą zapobiec przeciekaniu pokarmu. Takie akcesoria do karmienia niemowląt nie dopuszczają do powstania nieestetycznych śladów na odzieży. Omawiany model został wykonany z bezpiecznych dla piersi materiałów. Co ważne, wkładki nie zsuwają się podczas noszenia, ponieważ wyposażono je w specjalne naklejki. Ich kształt natomiast nadaje się do każdej piersi. Prezentowany zestaw składa się z 60 sztuk wkładek jednorazowych.

Lansinoh wielorazowe wkładki laktacyjne 4 sztuki

Te wkładki natomiast są bardziej przyjazne dla ekologii, ponieważ są wielorazowe! Co więcej, zostały wykonane z włókien bambusowych. Warto mieć świadomość, że te posiadają antyalergiczne właściwości, a przy tym nie rozwijają się w nich bakterie, grzyby. Dzięki temu są bezpieczne dla każdej karmiącej matki. W opakowaniu znajdują się cztery sztuki, dzięki czemu zawsze można mieć jedną parę w zapasie, gdyby druga okazała się zabrudzona. Wkładki doskonale dopasowują się do kształtu piersi. Pudełko zawiera woreczek ułatwiający pranie.

Lansinoh Therapearl® 3-w-1 Kompresy żelowe

W wielu przypadkach piersi kobiety po karmieniu są podrażnione. Z tego powodu warto ukoić owe niedogodności. W tym celu można stosować wymienioną wyżej lanolinę, jednak dobrze sprawdzą się też kompresy. Najlepszym wyborem są modele żelowe, ponieważ są wielokrotnego użytku, a do tego utrzymują temperaturę przez długi czas. Opisywany model można stosować na ciepło, zimno, a także zamrażać. Co więcej, nawet w tej ostatniej postaci okłady są elastyczne, więc dobrze dopasowują się do kształtu piersi.

Dodaj komentarz