Menu

Pozytywny wpływ grzechotki na rozwój niemowlakaWybór odpowiedniej zabawki dla malucha jest niezwykle ważny, ponieważ za sprawą każdego tego rodzaju produktu pociecha uczy się nowych rzeczy. Przez to warto stawiać na propozycje o dobrych walorach edukacyjnych. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań w tym zakresie, dlaczego więc grzechotki dla dzieci są tak dobrym pomysłem?

Grzechotka dla niemowlaka nieprzypadkowo jest tak często wybieranym produktem. Można nawet zakładać, że znajduje się w większości domów, w których pojawia się nowy członek rodziny. Jak się jednak ma ten produkt do wspomnianego we wstępie rozwoju? Przede wszystkim jest to propozycja dla najmniejszych malców, dlatego grzechotki dla dzieci uczą chwytania, ale też pozwalają poznać zróżnicowane faktury. Korzystanie z tej zabawki oswaja pociechę z charakterystycznym dźwiękiem i zasadami jego powstania – kiedy machnie rączką trzymającą grzechotkę, produkt będzie wydawać odgłosy.

Grzechotka dla noworodka może jednak nie być dobrym pomysłem, chyba że będzie się nią posługiwał rodzic. Jednakże można się zaopatrzyć w taki produkt, ponieważ na pewno przyda się za kilka tygodni lub miesięcy. Warto stawiać wyłącznie na propozycje pewnego pochodzenia, ponieważ wątpliwej jakości modele mogą być wykonane z nieatestowanych materiałów, a także mieć wady techniczne, jak odstające, plastikowe elementy, na których dziecko może się przypadkowo zranić.

Istotny jest też rodzaj grzechotki. Oczywiście, wiele takowych produktów nie różni się zbytnio od siebie, ale nadal można wyróżnić modele wykonane np. z twardych bądź miękkich materiałów. Zależnie od wyboru pociecha pozna inne faktury. Poszczególne modele mogą także reprezentować wiele ciekawych funkcji, na przykład wydawać dodatkowe dźwięki, mieć na wyposażeniu ruchome elementy, które będzie przesuwać dziecko itd.

Grzechotki zbierają pozytywne opinie nie tylko ze względu na pełnione funkcje i walory edukacyjne, ale też niską cenę. Dzięki temu są odpowiednim pomysłem na przykład, kiedy nie wie się, jaki prezent kupić chociażby dziecku swoich przyjaciół lub rodziny itd.

Na rynku można znaleźć naprawdę wiele produktów, dlatego pozornie ułatwiony wybór jest tak naprawdę trudniejszy. Spokojnie, dla ułatwienia przygotowaliśmy krótkie zestawienie ciekawych grzechotek dla dzieci!

Jakie grzechotki dla dzieci sprawdzą się najlepiej?

SMALL FOOT Pętla Motoryczna – zabawka edukacyjna

Ta grzechotka dla dzieci jest produktem ekologicznym. Wykonano ją z drewna i pomalowano bezpiecznymi dla najmłodszych farbami, dlatego każde dziecko może bez obaw jej używać. Co ciekawe, ten produkt wydaje swoje charakterystyczne dźwięki poprzez koraliki, które jednocześnie mogą służyć jako pętla motoryczna lub liczydło. Jeden produkt więc może skutecznie rozwijać dziecko przez dłuższy czas!

Viga 50396 Grzechotka sensoryczna – dzwoneczek różowy

Ta grzechotka natomiast wyróżnia się swoim uroczym wzornictwem. Łączy w gustowny sposób kolor różowy i biały, a na wieczku produktu znajduje się duża grafika serca otoczonego małymi serduszkami. W środku zabawki natomiast umieszczono dzwoneczek, który wydaje delikatne, spokojne dźwięki. W tym przypadku również postawiono na ekologię, ponieważ grzechotka jest drewniana i pomalowano ją atestowanymi farbami.

SMALL FOOT Zestaw Muzyczny Safari – instrumenty dla dziecka

Ten zestaw jest szczególnie dobrym pomysłem, ponieważ zawiera nie tylko grzechotkę. Skrzynka mieści w sobie 4 instrumenty, które przydadzą się w przyszłości. Zielona łapka przy potrząsaniu wydaje charakterystyczny, klekoczący odgłos, flet nauczy pociechę grać proste melodie, bębenek natomiast może służyć nie tylko do wystukiwania rytmów, ponieważ po jego bokach znajduje się tamburyn. Oczywiście, komplet posiada także grzechotkę dla dzieci. Muzyczny rozwój malca to świetna sprawa, ponieważ zestaw ten nie tylko wpłynie pozytywnie na motorykę małą malucha, ale też będzie kształtował kreatywność!

Dodaj komentarz