Menu

Jesienne zabawy na dworze – w co się bawić?Nadchodzi jesień, a Ty i Twoje dzieci zastanawiacie się, jak spędzić czas na dworze? To ostatnie chwile, by pobawić się bez konieczności ubierania grubych kurtek, dlatego warto z nich skorzystać! W niniejszym wpisie znajdziesz kilka ciekawych pomysłów  na jesienne zabawy ruchowe na dworze. Serdecznie zapraszamy!

Jesień to zdecydowanie najbardziej malownicza pora roku. Znikające w oddali zielone i gorące lato ustępuje chłodniejszym temperaturom i zmianą koloru liści na ogniste odcienie, by ostatecznie upaść na ziemię i charakterystycznie szeleścić pod butami przechodniów. To nadal świetna okazja do spędzania czasu na dworze celem zabawy z najmłodszymi.

Zabawy na jesień dla dzieci

Tak naprawdę zabawy ruchowe jesienią zbyt wiele nie muszą się różnić od tych, którym oddajemy się latem. Nadal można jeździć na rowerze, grać w berka etc. Oczywiście, rodzice przy tym powinni zadbać o odpowiednie ubrania malucha. Ciekawym pomysłem jest też połączenie przyjemności z pożytecznością. Mianowicie, można malcowi wręczyć zabawkowe lub niewielkie grabie, by zgrabił liście znajdujące się w ogrodzie. Kiedy powstanie z nich stos, można się w nim  bawić, czyli wskakiwać, podrzucać. To świetna zabawa, a nie wymaga sporo!

To nie wszystko, ponieważ zabawy ruchowe jesienią mogą być równie proste i ubarwiać np. spacer. Dobrym pomysłem jest szukanie skarbów, takich jak żołędzie, szyszki, różnych gatunków liście. To przy okazji dobre zabawy sensoryczne – maluch będzie musiał wytężyć zmysły, by je odszukać! A po powrocie zawsze można stworzyć zielnik.

Jesień nadal jest świetną okazją do jazdy na rowerze. Co więcej, podczas wycieczki z dzieckiem można wspomniane skarby jesienne znajdować! Przy tym aktywność fizyczna zawsze jest wskazana, gdyż dotlenia organizm i wpływa na prawidłowy wzrost malucha.

W każdym przypadku zabawy jesienią sprawiają, że rodzic spędzi z pociechą wspólny czas. Dzięki temu zacieśniają się więzi i wzmacnia wzajemne zaufanie. A przy tym aktywność na świeżym powietrzu jest korzystna także dla opiekuna!

Czasami dziecko wymaga zachęty, dlatego dobrze jest postawić na zabawki, które można używać na dworze. Poniżej zamieszczamy kilka propozycji.

Zabawki na jesień – jakie wybrać?

SMALL FOOT Duże Bierki Drewniane XXL Mikado


Bierki to świetny sposób na spędzanie czasu. Dlaczego jednak jest to produkt wskazany do zabawy na dworze? Mianowicie, wspomniany egzemplarz składa się z bierek wyjątkowo sporych – długość jednej wynosi około 75 centymetrów! Z tego powodu zabawa jest jeszcze bardziej atrakcyjna! Komplet wykonano z drewna.

Smoby Rowerek trzykołowy Baby Balade zielony

To bardzo ciekawy produkt, który idealnie sprawdzi się podczas wspólnych spacerów. To bowiem rowerek, który jednocześnie pełni funkcję wózka spacerowego. Co ciekawe, dziecko będzie zabezpieczone pasami, konstrukcja jest stabilna, a więc korzystanie z pojazdu jest bezpieczne. Produkt  wyposażono w daszek, który zabezpieczy przed ewentualnym deszczem.

Rowerek Biegowy Dragon Air Blue


Rowerek biegowy jest przeznaczony dla bardziej samodzielnych maluchów. Jest pozbawiony pedałów, a maluch odpycha się nogami. Dzięki temu jazda jest znacznie prostsza, a przy tym bezpieczniejsza, gdyż w razie utraty równowagi malec zwyczajnie oprze się o podłoże nogami.

LITTLE TIKES Hulajnoga CICHE Koła Skrętne trzykołowa zielono niebieska

Jeśli mowa o pojazdach, to nie sposób nie wspomnieć o popularnych ostatnimi czasy hulajnogach. Ten model posiada trzy koła, dlatego jest stabilny i bezpieczny. Maksymalne obciążenie produktu wynosi 20 kg.

SMALL FOOT Gra Rzucanie pierścieniami – Rzutki

Rzucanie pierścieniami to świetny pomysł dla malucha. Gra tego rodzaju pomaga wyćwiczyć koordynację ręka-oko, a przy tym rozwija umiejętność rzucania do celu, co jest przydatne przez całe życie. Mało tego, dzięki temu produktowi można zorganizować dla malucha prawdziwe zawody angażujące całą rodzinę! Zabawka została wykonana z drewna i tekstyliów naturalnych

Dodaj komentarz