Menu

Huśtawka – świetna zabawa na świeżym powietrzuPrawdopodobnie każdy za młodu korzystał z huśtawki. To fascynujące, jak prosta rzecz może dać tak wiele frajdy! Z tego powodu warto zamontować ten przedmiot w ogrodzie dla własnego dziecka, co nie tylko zapewni niemałą zabawę, ale też zachęci pociechę do przebywania na świeżym powietrzu, a więc pozytywnie wpłynie na rozwój malca! Jakie huśtawki warto wybrać?

Żyjemy w czasach silnie zinformatyzowanych. Nie da się zaprzeczać temu, że technologia jest dobra, ponieważ ułatwia codzienne funkcjonowanie na wielu płaszczyznach. Chodzi zarówno o możliwość szybkiego skontaktowania się z innym człowiekiem, jak i zyskanie dostępu do niemal nieskończonego źródła informacji, a także rozrywki. Niestety, często zdarza się, że najmłodsi stają się bardzo pochłonięci oglądaniem telewizji, graniem w gry wideo lub korzystaniem ze smartfona, lub tabletu. Nieść to może wiele negatywnych skutków, które przełożą się na całe późniejsze życie. Oczywiście, nie należy całkowicie zakazać pociesze korzystania z urządzeń elektronicznych, ale trzeba je zachęcać do innych aktywności, szczególnie fizycznych i najlepiej na świeżym powietrzu.

Organizm dziecka rozwija się każdego dnia, dlatego warto przekonać pociechę do tego, by wykonywała czynności pozytywne dla jej zdrowia. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu jest doskonałym sposobem na to, by malec poznawał otaczający go świat, a do tego stymulował do wzrostu swoje mięśnie i polepszał koordynację ruchową. To nie wszystko, ponieważ przebywanie na świeżym powietrzu hartuje organizm, a do tego wspomaga zdrowie psychiczne. Wiąże się to z faktem, że przebywanie na słońcu stymuluje organizm do produkowania witaminy D3, która dodaje energii i zapobiega ospałości. To przez jej niedobory zimą ludzie są bardziej powolni i zmęczeni!

Często trudno jest zachęcić pociechę do wyjścia na zewnątrz, dlatego dobrą opcją może się okazać huśtawka ogrodowa dla dzieci. Do tego jest to świetna sposobność do wspólnej zabawy z rodzicem, co zacieśni relacje i będzie budowało zaufanie. Pewnie wiele osób pamięta, jak świetną frajdę można mieć przez zwyczajne huśtanie się. Dochodzi do tego fakt, że huśtawki dla dzieci są niedrogie, dlatego każdy może się w takowy przedmiot zaopatrzyć.

Jaka huśtawka ogrodowa dziecięca sprawdzi się najlepiej?

SMALL FOOT Huśtawka Trapez

Ta huśtawka dla dzieci jest uniwersalnym produktem składającym się tradycyjnie z dwóch lin oraz belki drewnianej. Ciekawym elementem tego modelu jest umieszczenie pod siedziskiem dwóch uchwytów, które ułatwiają rodzicowi huśtanie swojego malca. Zabawka została wykonana z tworzywa sztucznego i drewna. Jest świetną propozycją do każdego ogrodu.

SMALL FOOT Huśtawka okrągła siatka (zielona)

Okrągła huśtawka ogrodowa dla dzieci jest znacznie bardziej wygodnym w użytkowaniu produktem, ponieważ posiada stosunkowo duże i komfortowe siedzisko. Co ciekawe, jej maksymalne obciążenie wynosi 100 kg, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by sam rodzic przypomniał sobie, jak świetną zabawą jest huśtanie się! Model ten wykonano z metalu, tkaniny i innych tekstyliów. Posiada ciekawą kolorystykę i regulację wysokości.

SMALL FOOT Huśtawka okrągła dysk (czerwona)

Ta huśtawka dziecięca ogrodowa nieznacznie różni się od innych w tym zestawieniu. Przede wszystkim posiada nie dwie bądź więcej lin, ale tylko jedną. Ma to swoje zastosowanie, ponieważ pozwala na huśtanie się w różne strony. Siedziskiem jest wygodny, czerwony dysk, który został wcześniej wypełniony powietrzem. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 70 kg.

SMALL FOOT Huśtawka Gniazdo

Zestawienie kończy model najbardziej stabilny, ponieważ został wykonany z solidnych materiałów, które wytrzymają bardzo duże obciążenia, co jest związane także z rozłożeniem ciężaru na cztery liny. Siedzisko stanowi metalowe koło z zamontowaną siatką. Liny są zakończone metalowymi uchwytami, dlatego można je w prosty sposób umieścić na hakach.

Dodaj komentarz