Menu

Najlepsze zabawki dla niemowlątKiedy na świat przychodzi małe dziecko, życie rodziców zmienia się o 180 stopni. Opieka nad malcem to jedno, ponieważ należy mu także zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju. Z tego właśnie powodu maluchy otrzymują liczne zabawki, ponieważ za ich pomocą mogą lepiej i szybciej poznawać otoczenie. To szczególnie ważne przez pierwszy rok życia pociechy. W takim razie, jakie zabawki dla niemowlaka sprawdzą się najlepiej?

 

Najlepsze zabawki dla niemowlaka to takie, które mogą wpłynąć na szybszy rozwój dotyku, słuchu oraz wzroku. Na przestrzeni kilku pierwszych miesięcy życia wszystko jest dla dziecka nowością. Chodzi o poznawanie kolorów, materiałów, ich faktur, dźwięków czy kształtów. Z tego powodu dobrze jest zadbać o to, by mózg malca był odpowiednio stymulowany za sprawą rozwojowych zabawek, których używanie może się przełożyć na lepsze funkcjonowanie w przyszłości.

 

W okresie niemowlęcym należy także zawsze sprawdzać, czy dana zabawka jest dobrze dostosowana do wieku pociechy. W przeciwnym wypadku nie tylko dziecko będzie się wolniej rozwijało, ale też może je rozdrażnić brak odpowiednich umiejętności i predyspozycji do wykorzystania produktu. Oczywiście, wszystkie maluchy rozwijają się swoim tempem, dlatego niewykluczone, że dla 8-miesięcznego malca odpowiednia będzie zabawka dla 11-miesięcznego. Stąd też istotną rolą rodzica jest dobra obserwacja.

 

Najlepsze zabawki dla niemowląt

Przez pierwsze dni życia dziecka jego wzrok jest bardzo niewyraźny, jednak posiada ono w miare dobrze rozwinięty słuch. Nie bez powodu niektórzy specjaliści polecają, by podczas ciąży i krótko po niej słuchać muzyki klasycznej.

Poniżej przedstawiamy zestawienie, w którym staramy się odpowiedzieć na pytanie: jaka zabawka dla noworodka sprawdzi się dobrze?

 

Szumiś Leon – mechanizm aplikacja


Szumisie ostatnimi czasy podbijają rynek i nie można się temu dziwić. Korzystanie z tych zabawek jest bowiem bezpieczne oraz skuteczne w usypianiu i uspokajaniu malucha. Wszystko jest związane z mechanizmem szumiącym, który emituje aż pięć rodzajów szumu! Dzięki takim odgłosom noworodek może poczuć się podobnie, jak w brzuchu mamy, ponieważ tam otaczały go właśnie takie dźwięki. Prezentowany model wyposażono także w łączność z aplikacją na telefon, co umożliwia rodzicom kontrolowanie każdej funkcji urządzenia z poziomu smartfona! Chodzi nie tylko o wybór rodzaju szumu czy jego głośność, ponieważ Szumiś może nawet wysyłać powiadomienia na telefon rodzica, kiedy niemowlę się obudzi! Istnieją różne rodzaje Szumisiów, dlatego polecamy zapoznanie się z artykułem stricte im poświęconym!

 

SMALL FOOT Karuzela Z Samolotami


 

Mniej więcej od drugiego tygodnia życia dziecko zaczyna widzieć wyraźniej i rozróżniać podstawowe barwy. Z tego powodu karuzela nad łóżeczkiem będzie doskonałym wyjściem, by skupić uwagę niemowlęcia. Model ten przedstawia chmurki i kolorowe samoloty oraz posiada obrotowe elementy, które z pewnością zainteresują Twoją pociechę.

 

Viga 50395 Grzechotka sensoryczna – dzwoneczek niebieski

 

W okolicach drugiego miesiąca życia maluch może już bez większego problemu chwytać drobne przedmioty. Dzięki temu może poznawać na przykład miękką fakturę wspomnianego wcześniej Szumisia, czy kształty innych zabawek. Dobrze jest w takim przypadku sprawić mu np. grzechotkę! Ten model posiada w swoim wnętrzu mały dzwoneczek, który będzie wydawał przyjemne odgłosy podczas zabawy dziecka.

 

Milly Mally Huśtawka 2 in 1 Sweet Dreams Blue/Green (0513, Milly Mally)


 

Dla starszego dziecka dobrym prezentem będzie malutka huśtawka! Model ten posiada napęd wibrujący, który jednocześnie bawi i uspokaja pociechę. Do tego na niebieskim łuku znajdują się przyciągające uwagę zabawki. W trosce o bezpieczeństwo produkt wyposażono w regulowane pasy.

 

SMALL FOOT Klocki do Układania – zabawka edukacyjna


 

Zabawki edukacyjne dla niemowląt to skuteczny sposób, by rozwijać u dziecka zmysł dotyku i logiczne myślenie. Ten produkt posiada drewniane elementy, które należy umieszczać w odpowiednim miejscu. Ułożona zabawka posiada ruchome koła zębate, które mogą posłużyć dziecku do dalszej zabawy.

 

SMALL FOOT Bear Walker – Drewniany Chodzik Pchacz z Zabawkami


 

Pod koniec okresu niemowlęcego pociecha może już zacząć podejmowanie prób samodzielnego stawania na nogach. Z tego powodu warto zaopatrzyć ją w chodzik. Prezentowany tutaj model jest wyjątkowy, ponieważ z różnych stron posiada przyciągające uwagę elementy, na przykład ruchome kostki, kule, tarczę zegara i sorter (otwory z drewnianymi klockami o odpowiadających im kształtach).

Dodaj komentarz