Menu

Magnetyczne zabawki dla dzieciZabawki magnetyczne dla dzieci są popularne od wielu lat i nie można się temu dziwić. Dają sporo frajdy, a do tego rozwijają malucha w różnych kierunkach. Na rynku można znaleźć naprawdę sporo tego rodzaju produktów, dlatego można się zastanawiać, które sprawdzą się najlepiej? Z tego powodu powstał niniejszy wpis!

Magnesy są szczególnie atrakcyjne dla dzieci, ponieważ ich proste, a jednak ciekawe działanie przyciąga do zabawy. Charakterystyczne kliknięcie i złączenie się poszczególnych elementów daje masę frajdy, a przy tym sprawia, że korzystanie z takich produktów jest łatwiejsze. Do tego magnetyczne propozycje uczą malucha podstawowych zasad fizyki.

Zabawki są dla dziecka wyjątkowo ważne. Przede wszystkim bawią i niejako dbają o pozytywny nastrój malucha, z drugiej strony pozwalają poznawać świat i uczyć się wielu różnych rzeczy. Na przykład pluszaki pozwalają sprawdzać różnorodne faktury i rozwijają opiekuńczość, puzzle uczą logicznego myślenia i sprawności manualnej, podobnie klocki, choć w tym przypadku dochodzi do tego kreatywność. Natomiast jeździki i inne pojazdy dostarczają ruchu. Wymieniać można długo, dlaczego więc to właśnie zabawki magnetyczne dla dziecka są tak dobrym rozwiązaniem?

Okazuje się, że tego rodzaju produkty posiadają wiele odmian i przez to można spotkać na rynku układanki magnetyczne dla dzieci, puzzle magnetyczne, klocki, tablice i wiele innych. Z tego powodu warto się zastanowić, co wybrać najlepiej. Wszystko powinno zależeć tak naprawdę od preferencji malucha, ale też jego etapu rozwoju i wieku. Dla noworodka raczej nikt nie będzie kupował magnetycznej tablicy, a starsza pociecha nie będzie najpewniej używać puzzli składających się z czterech elementów.

Nie wiesz, czy kupić magnesy dla dzieci na lodówkę, układankę lub jeszcze inny produkt? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z poniższymi propozycjami!

Jakie magnetyczne zabawki dla dzieci sprawdzą się najlepiej?

SMALL FOOT gra Kółko i Krzyżyk

Kółko i krzyżyk to świetna i przede wszystkim prosta gra, która polega na ułożeniu trzech pionków w prostej linii. Jako że jest to zabawka magnetyczna, to idealnie sprawdzi się w podróży, na przykład dla rodzeństwa – owe pionki nie spadną z planszy. Przedstawiają kotka i myszkę, co tym bardziej zachęca do zabawy. Plansza jest jednocześnie pudełkiem, dzięki czemu żaden element się nie zgubi.

SMALL FOOT Układanie puzzli wędką

Są to wyjątkowe puzzle magnetyczne, które jednak różnią się od innych produktów tego rodzaju. Zamiast dłońmi, dziecko będzie musiało układać puzzle wędkami z przyczepionymi do nich magnesami! To utrudnia zabawę, a przy tym daje więcej frajdy. Tego rodzaju układanki magnetyczne dla dzieci mogą być stosowane zarówno przez jedną, jak i dwie osoby (zestaw zawiera dwie wędki). Grafika przedstawia urocze morskie stworzenia.

SMALL FOOT Magnesy na lodówkę


Magnesy dla dzieci na lodówkę to dobre rozwiązanie na prezent dla każdej pociechy. Malec będzie mógł ciągle je przestawiać wedle swoich upodobań, a grafiki przedstawiające dinozaury z pewnością urozmaicą zabawę. Do tego lodówka nie będzie się prezentowała nudno! W zestawie znajduje się 20 magnesów.

SMALL FOOT Tablica Klasyczna

Ta tablica jest doskonałym produktem dla każdego malca, który rozpoczyna swoją edukację. Poza tym, że można do niej przyczepiać magnesy, to oferuje wiele innych funkcji. Posiada z drugiej strony zieloną część przeznaczoną do rysowania kredą. Do tego produkt ma zegar z ruchomymi wskazówkami, liczydło i wypisane litery alfabetu, co pomoże pociesze uczyć się czytać i pisać!

SMALL FOOT Gra Wyścigowa

Ten produkt jest szczególnie ciekawy. Jest to stół do gry posiadający dwa zawijające się, wydrążone tunele. W każdym z nich znajduje się metalowa kuleczka. Celem zabawy jest rywalizacja w tym, który z dwóch graczy pierwszy poprowadzi kuleczkę na drugi koniec tunelu, co ułatwiają magnetyczne pałki lub grzybki dołączone do zestawu. Produkt jest wskazany dla pociech od 3 roku życia.

Dodaj komentarz