Menu

Zabawki typu ciągnij pchaj – jak wpływają na dziecko?Korzystanie z zabawek daje najmłodszym nie tylko frajdę, ale też uczy nowych rzeczy na wielu płaszczyznach i pozwala skutecznie oraz zdrowo się rozwijać. Istnieje wiele produktów, które sprawdzają się szczególnie dobrze w tym zakresie, dlaczego jednak zabawki do ciągnięcia i pchania są tak dobrym pomysłem? Czytając dalej, dowiesz się również, które produkty warto wybrać!

Od lat wiadomo, że zabawki nie tylko dają dzieciom zabawę, ale też uczą w sposób niezwykle skuteczny. Jest to związane z faktem, że maluchy same chcą się bawić i korzystają z różnych produktów na wiele sposobów, co wymaga od nich kreatywności, logicznego myślenia itd. Co więcej, owa skuteczność jest także związana z pozytywnym podejściem do stosowania zabawek. Przeciwieństwo tej zasady widać np. w późniejszych latach, kiedy pociecha musi się uczyć z podręcznika informacji jej nieinteresujących – proces przyswojenia wiedzy w tym przypadku trwa bardzo długo!

Dlaczego warto postawić akurat na zabawki do ciągnięcia i pchania? Są to produkty, które przede wszystkim wymagają od pociechy ruchu, a aktywność fizyczna jest szczególnie ważna w najmłodszych latach, co odbija się na stan zdrowia nawet w dorosłym życiu. To wyjątkowo ważne w dzisiejszych czasach, w których dzieci są przyzwyczajane do długotrwałego oglądania bajek, a więc braku ruchu. Tymczasem dobry pchacz dla dzieci lub zabawka do ciągnięcia będzie świetnym pretekstem, by maluch mógł sobie pobiegać. Poprzez takie produkty rozwijać będzie się motoryka mała dziecka, a także motoryka duża, koordynacja ruchów, umiejętność utrzymania równowagi, tężyzna fizyczna.

Na rynku można znaleźć wiele ciekawych produktów tego rodzaju. Warto jednak stawiać na modele przede wszystkim ekologiczne, ponieważ dziecko nie będzie z takowej zabawki korzystało przez wiele lat.

Jakie zabawki do ciągnięcia i pchania dobrze się sprawdzą?

Viga 50976 Konik do ciągania z zębatkami

Tego rodzaju zabawka do ciągnięcia jest szczególnie atrakcyjna dla pociechy, ponieważ będzie nie tylko towarzyszyć dziecku podczas spacerów po domu, ale dodatkowo będzie wprowadzać w ruch koła zębate znajdujące się po jej bokach. Model ten przypomina radosnego konika w różnorodnej kolorystyce. Wykonano go z drewna i pomalowano bezpiecznymi dla zdrowia farbami.

SMALL FOOT Bear Walker – Drewniany Chodzik Pchacz z Zabawkami

Ten wyjątkowy pchacz dla dzieci to idealna propozycja w ramach nauki chodzenia. Posiada wygodny uchwyt, dzięki czemu pociecha będzie w stanie się asekurować, stawiając pierwsze kroki. To nie wszystko, ponieważ produkt ten wyposażono w wiele ciekawych funkcji. Chodzi na przykład o rozwijający motorykę małą sorter, dwustronne puzzle do nauki liczenia, 12-godzinny zegar, labirynt z drewnianymi zwierzątkami, a także tablicę do rysowania kredą. Na domiar wszystkiego produkt wykonano z ekologicznych materiałów.

SMALL FOOT Papuga Pchacz na Kiju

Prezentowany pchacz na kiju może towarzyszyć pociesze podczas każdego spaceru. Model przedstawia uroczą papugę. Jest to dosyć oryginalna zabawka, ponieważ wyposażono ją w duże, gumowe łapki, które będą uderzały o podłoże tak, jak gdyby papużka sama stawiała kroki. Świetny pomysł na prezent!

Viga 59215 2w1 Chodzik i wózeczek dla lalek „red”

Twoje dziecko lubi bawić się pluszakami lub lalkami? W takim razie ten produkt pomoże mu zabrać ze sobą swoje ulubione zabawki. To nie wszystko, ponieważ model ten jednocześnie może pełnić funkcję chodzika/pchacza. W środku wózeczek jest wyścielany przyjemnym w dotyku materiałem. Konstrukcję natomiast wykonano z drewna. Gumowe elementy na kołach zapobiegają ślizganiu się produktu.

SMALL FOOT Chodzik Pchacz Z Klockami

Ten pchacz dla dzieci również może pełnić funkcję chodzika. Model jednak został wzbogacony o zestaw 50 drewnianych i różnokolorowych klocków, które pozytywnie wpłyną na kreatywność i sprawność manualną malucha! Na kółkach znajdują się gumowe obręcze, dlatego zabawka nie porysuje podłogi.

Dodaj komentarz