Menu

Odgrywanie ról przez dzieci – rozwijająca zabawaKażdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko skutecznie się rozwija za sprawą zabawy. Warto zawsze pamiętać, by maluch nie korzystał wyłącznie z jednego rodzaju zabawek, ponieważ dzięki temu ów rozwój będzie miał miejsce na wielu płaszczyznach. Szczególnie ciekawą formą aktywności w tym zakresie jest odgrywanie ról przez dzieci.

Czym jest zabawa w odgrywanie ról?

Zabawy w odgrywanie ról są bardzo zróżnicowane. Polegają przede wszystkim na wczuciu się w inną postać niż samego siebie. Można powiedzieć nawet, że takowa zabawa to pierwsze lekcje aktorstwa. Pociechy np. często chcą bawić się w rodziców, dlatego opiekują się lalkami i misiami. Szybko można zauważyć, że pomysłów w tym przypadku może być multum. Szczególnie popularną formą odgrywania ról przez dzieci jest zabawa w dom, ponieważ maluch nieprzerwanie obserwuje rodziców, którzy zajmują się nim, jak i całym mieszkaniem. Spotkać się więc można z zabawami  w gotowanie, sprzątanie i wiele więcej.

Odgrywanie ról przez dzieci może również dotyczyć różnego rodzaju zawodów. Chodzić może o zabawę w strażaka, kucharza, kierowcę, złotą rączkę. Pomysłów jest sporo, jednak o co chodzi ze wspomnianym rozwojem?

Przede wszystkim zabawy w odgrywanie ról ćwiczą kreatywność malucha, a także jego wyobraźnię. To ważne umiejętności, które przydają się przez całe życie! Dochodzi do tego ćwiczenie empatii, szczególnie podczas zabawy z maskotkami i lalkami, którymi pociechy się opiekują. To nie wszystko, ponieważ malec poznaje i utrwala różnego rodzaju zasady. Na przykład w zabawie w dom, przy przygotowywaniu posiłków konieczne jest ich ugotowanie, później zjedzenie, ale także posprzątanie.

Jakie zabawki do odgrywania ról przez dzieci warto kupić?

SMALL FOOT Lalka Emilia

Bardzo dobrze wykonana lalka, która pozwoli maluchowi wczuć się w rolę rodzica. Dzięki temu dziecko będzie rozwijało swoją empatię i wyobraźnię. Produkt posiada w zestawie nie tylko lalkę, ale też ubranka, kocyk, smoczek na tasiemce, a także buteleczkę. To dobry pomysł już dla dwulatków!

SMALL FOOT Śniadaniowy Kosz Piknikowy


Ten produkt natomiast sprawdzi się podczas zabawy w dom lub zabawy w piknik. Zestaw składa się z czterech talerzyków, czterech filiżanek, zamykanego dzbanka, małego dzbanuszka na mleko, cukierniczki i kompletu sztućców! To nie wszystko, ponieważ wiklinowy kosz może wszystko pomieścić, a przy tym komplet zawiera estetyczny obrusik i cztery serwetki.

Vileda wózek do sprzątania z akcesoriami Klein

Podczas zabawy w dom nie można zapominać o sprzątaniu. W tym przypadku doskonale sprawdzi się ten produkt. To dobre rozwiązanie, ponieważ nauczy dziecko obowiązku pozostawiania po sobie uprzątniętej przestrzeni. Zestaw składa się z wózka, miotły, mopa, wiaderka do mopa z wyciskaczem, zmiotki z szufelką.

Viga Drewniany zestaw małego lekarza w walizce

Ten zestaw natomiast jest idealnym rozwiązaniem w ramach zabawy w lekarza, ponieważ zawiera różnego rodzaju przydatne akcesoria i narzędzia. W estetycznej walizce dziecko znajdzie zabawkowy stetoskop, termometr, strzykawkę, młoteczek, tabletki, maść i słoiczek z medykamentami. Korzystanie z tego kompletu może zmniejszyć strach przed wizytami u lekarza.

SMALL FOOT Workbench Large


Ten produkt to bardzo ciekawy stolik małego majsterkowicza. Dzięki niemu maluch nie tylko będzie w stanie wejść w rolę złotej rączki, ponieważ dodatkowo rozwinie się jego sprawność manualna, a także kreatywność! Zestaw składa się z licznych gwoździ, śrubek, listewek, a także narzędzi. Całość wykonano z drewna.

Smoby Elektryczna Piła Łańcuchowa Black+Decker Dźwięk


A może maluch chce zostać drwalem? W takim razie na pewno będzie mu potrzebna dobre piła łańcuchowa. Ten uroczy model jest oczywiście w pełni bezpieczny, a zabawę urozmaica mechanizm emitujący odgłosy piły.

Smoby Kącik Opiekunki Baby Nurse Opiekunka Dla Lalek


Ten zestaw jest pełen różnego rodzaju akcesoriów i dzieli się na trzy główne segmenty – łazienkę, kuchnię oraz sypialnię. Lalki nie znajdują się w zestawie. Komplet jest kompatybilny z lalkami o długości do 42 cm.

Dodaj komentarz