Menu

Jakie zabawki spakować na wakacje z dzieckiem?Wakacje z rodziną to doskonały czas, by odrobinę odpocząć i oderwać się od codziennych obowiązków. Jednocześnie warto zadbać o to, by pociechy nie nudziły się, dzięki czemu pobyt w danym miejscu będzie jeszcze bardziej przyjemny. W takim razie, jakie zabawki na wakacje dobrze się sprawdzą i dlaczego?

Wakacyjny wyjazd z rodziną to najpewniej jedna z najbardziej wyczekiwanych chwil podczas całego roku. Oderwanie się od codzienności pozwala naładować przysłowiowe baterie i odpocząć, ale też świetnie się bawić. Zabawa ze swoimi pociechami wpływa pozytywnie na budowanie zaufania i zacieśnianie więzi. Przy tym wszystkim to bardzo miła aktywność.

Zabawki na wyjazd mogą mieć różne zastosowanie, dlatego pomysłów jest naprawdę sporo. W niektórych przypadkach dobrze jest postawić na produkty do kąpieli w morzu lub jeziorze (np. koła ratunkowe), ale by nie nudzić się w podróży, dobrze jest wręczyć maluchowi łamigłówkę, która pochłonie sporą część czasu i zapewni spokój rodzicom. Zabawki dla dzieci na wakacje można by długo wymieniać, dlatego od razu niżej przedstawiamy nasze propozycje.

Jakie zabawki na wakacje z dziećmi kupić?

SMALL FOOT Drewniana Łamigłówka

Jak wspomniane było wcześniej, łamigłówka to dobry sposób na zabicie czasu w podróży. Omawiany produkt zawiera nie jedną, ale aż cztery łamigłówki. Z tego powodu jest to idealny sposób, by dać dziecku zajęcie na dłuższy czas. Celem zabawy jest rozłożenie łamigłówek na pojedyncze elementy, co wbrew pozorom wcale nie jest tak prostym zadaniem i wymaga działań na zasadzie prób i błędów. Przy tym wszystkim produkt świetnie rozwija logiczne myślenie, a także sprawność manualną.

Viga 50643 Magnetyczny tangram


Tangram to znana od około 3 tys. lat chińska łamigłówka. Składa się z 7 klocków różnej długości i pozwala na tworzenie różnego rodzaju wzorów. Dla ułatwienia zestaw zawiera karty z obrazkami, które ułoży dziecko podczas zabawy. Co ciekawe, klocki posiadają wbudowane magnesy, dlatego zabawa jest jeszcze ciekawsza i komfortowa. Przy tym wszystkim komplet nie zabiera sporo miejsca.

SMALL FOOT Gra Ludo – Chińczyk


Chińczyk to idealna gra na wyjazd, ponieważ daje masę frajdy, a do tego umożliwia zabawę dla maksymalnie czterech graczy, dlatego rodzice mogą bawić się razem ze swoimi dziećmi. Produkt posiada atrakcyjne wykonanie. Całość stworzono z drewna.

Bestway 41119 DMUCHANY FLAMING DO PŁYWANIA 173cm x 170cm


Ten różowy flaming jest idealnym produktem, jeśli wybieracie się nad jezioro lub morze. Zabawki na wakacje do nauki pływania zapewnią pociesze jeszcze więcej zabawy z pobytu nad wodą, ale przede wszystkim zwiększą bezpieczeństwo. Flaming posiada trzy komory na powietrze i wyróżnia go spory rozmiar, który wpływa pozytywnie na stabilność produktu na wodzie.

Rowerek Biegowy Dragon Air Black (1631)


Podczas wakacji z dziećmi doskonale sprawdzą się zabawki na wyjazd, takie jak rowerki. Korzystanie z takowych produktów zachęca pociechę do aktywności fizycznej, a do tego rodzic może również aktywnie spędzić czas podczas pilnowania malca.

SMALL FOOT Duże Bierki Drewniane XXL Mikado

Bierki to bardzo znana gra polegająca na wyciąganiu kolejno patyczków w taki sposób, by inne się nie poruszyły. W przypadku tego produktu rozgrywka jest znacznie bardziej atrakcyjna, ponieważ jeden kijek ma około 75 centymetrów. Jest to więc dobre rozwiązanie w ramach zabawy na świeżym powietrzu.

SMALL FOOT Zabawki do Piaskownicy


Zabawki dla dzieci na wakacje powinny być dopasowane do charakteru wyjazdu, dlatego jeśli jedzie się nad wodę, to najpewniej w jej pobliżu znajduje się plaża, która jest przecież ogromną piaskownicą! Z tego powodu dobrze, by dziecko posiadało odpowiednie narzędzia, by skutecznie się bawić. Omawiany komplet zawiera 6 różnych narzędzi przechowywanych w specjalnym etui i konewkę ze spryskiwaczem. Owe narzędzia są bardzo trwałe, dlatego pociecha może się bawić bez obaw, że np. łopatka się złamie.

Dodaj komentarz