Menu

Laktator ręczny czy elektryczny? Jaki wybrać?Okres laktacji jest bardzo ważnym czasem zarówno dla matki, jak i dziecka. To w tym czasie maluch jest karmiony piersią, dzięki czemu dostarczane mu są potrzebne substancje odżywcze, niezbędne do zdrowego rozwoju. Warto mieć na uwadze fakt, że czynność tą można sobie ułatwić za pomocą różnego rodzaju akcesoriów, spośród których najbardziej zaawansowanym urządzeniem jest laktator. Czytając dalej, dowiesz się, jaki laktator wybrać – ręczny, czy elektryczny?

Laktator to nieskomplikowane narzędzie, które służy do odciągania pokarmu. Działa na zasadzie pompki i sprawdza się podczas wielu różnych sytuacji. Poleca się go na przykład, kiedy matka produkuje zbyt dużo mleka. Urządzenie będzie odpowiednim wyborem także, jeśli zamierza się opuścić na jakiś czas dziecko (na przykład na weekend pod opieką babci), a chce się podtrzymać regularność karmienia naturalnym pokarmem. Co ciekawe, laktator może również wspomagać laktację. Korzystanie z takowego narzędzia jest proste, jednak zawsze należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi.

Laktator ręczny czy elektryczny?

Laktator ręczny, czyli inaczej manualny, to urządzenie w pozbawione elektrycznych elementów. Jest więc proste w swojej istocie i pompowanie odbywa się poprzez naciskanie specjalnej części narzędzia. Prędkość odciągania pokarmu nie jest w tym wypadku wysoka, jednak nadal można liczyć na wyższą efektywność, niż w przypadku ręcznego odciągania mleka. Sporą zaletą jest cicha praca laktatora, a także brak zasilania i do tego niższa cena.

Laktator elektryczny natomiast jest znacznie bardziej zaawansowanym urządzeniem, które przede wszystkim bardziej ułatwia odciąganie. Oczywiście, w większości przypadków istnieje możliwość dostosowania mocy ssania do preferencji matki. Tego rodzaju narzędzia wymagają zasilenia, dlatego są podłączane do sieci lub działają dzięki bateriom. Zaawansowanie konstrukcji i technologii sprawia, że laktator elektryczny jest rozwiązaniem droższym.

Warto wspomnieć, że w obu przypadkach warto postawić na laktator dwufazowy. Oznacza to, że istnieje możliwość zmiany fazy odciągania, symulując tym samym naturalne pobieranie pokarmu przez dziecko.

W takim razie wybrać laktator ręczny czy elektryczny? Opinie karmiących matek są niesamowicie różne, dlatego warto przede wszystkim zastanowić się, czy bardziej istotna jest dla Ciebie cena, czy może komfort i szybkość odciągania.

Jaki laktator wybrać?

Lansinoh Kompaktowy laktator elektryczny


To bardzo ciekawe urządzenie, które wyróżniają niewielkie rozmiary, a także wykonanie z bezpiecznych dla ciała materiałów. Narzędzie oferuje 6 poziomów ssania, a także dwie różne fazy odciągania. Prezentowany laktator elektryczny wymaga podpięcia do sieci, jednak sprawdzi się także w podróży, gdyż istnieje możliwość zasilenia go z pomocą baterii AAA. Urządzenie jest proste w użyciu.

Lansinoh Laktator manualny

Ten laktator ręczny jest bardzo prosty w użyciu, a przy tym działa zaskakująco efektywnie, jak na urządzenie tego rodzaju. Odciąganie odbywa się poprzez naciskanie pompki. Budowa pozwala na obsługę jedną ręką. Oczywiście, siła nacisku na pompkę powinna być zależna od potrzeb matki. Co więcej, ten ręczny laktator także może odciągać pokarm w dwóch fazach. W zestawie znajduje się smoczek, którego zadaniem jest nadanie efektu odwzorowującego naturalne karmienie.

Lansinoh Laktator elektryczny na dwie piersi


Podwójny laktator elektryczny to idealne rozwiązanie dla kobiet, którym zależy na szybkości odciągania pokarmu, ale też równomierności odsysania mleka. To nie wszystko, ponieważ produkt posiada wiele przydatnych funkcji, a więc wspominane dwie fazy odciągania, a także możliwość wyboru spośród 3 trybów odsysania i dostosowania siły pracy. Korzystanie z laktatora elektrycznego znacznie ułatwia duży wyświetlacz LCD. Oczywiście, jeśli nie ma takiej potrzeby, urządzenie można stosować jako laktator pojedynczy. Model ten zasila się kablem sieciowym bądź bateriami AAA. Wykonano go z bezpiecznych dla ciała materiałów.

Dodaj komentarz