Menu

Zabawa lalkami – w jaki sposób pozytywnie wpływa na dziecko?Rozwój dziecka jest najbardziej intensywny w pierwszych latach życia, a wpływ na to zjawisko mają czynności, które malec wykonuje. Nikogo więc nie dziwi, że istotny jest dobór odpowiednich zabawek dla malucha, ponieważ te – zależnie od wyboru – wpływają na różne aspekty życia pociechy. Jak działają lalki dla dzieci i które modele sprawdzą się najlepiej?

Rozwój maluchów jest zależny od wykonywanych przez nie codziennych czynności. Nie bez przyczyny rodzice kupują dzieciom różne zabawki. Na przykład sortery i układanki wpływają na sprawność manualną, klocki pobudzają kreatywność i samodzielność, chodziki pomagają w nauce chodzenia, puzzle uczą logicznego myślenia, rowerki kształtują tężyznę fizyczną, książeczki pozwalają poznawać świat, a także są wstępem do pozyskania umiejętności czytania i pisania. W takim razie jak mają się do tego lalki do zabawy?

Na wstępie należy zaznaczyć, że rezygnuje się ze stwierdzenia, iż lalka dla dzieci jest produktem skierowanym do dziewczynek. Te co prawda częściej się nimi bawią, jednak chłopcy przez takie zabawki na pewno nie staną się mniej męscy! Lalki do zabawy bowiem przede wszystkim wpływają na kreatywność pociech, ponieważ te mogą z nimi tworzyć więzi emocjonalne, budować historie itd. Wielką korzyścią płynącą z używania takich zabawek jest nauka troski i miłości. Dzieci widząc troskę rodzica w swoim kontekście, naśladują ją i tworzą wspomniane więzi z lalkami. Chcą się nimi opiekować, co może mieć wpływ na świadomość rodzicielską już w dorosłym życiu.

Lalka dla dzieci lub produkty, takie jak np. maskotki wpływają pozytywnie na komfort psychiczny pociechy. Zdarza się, że malec nie chce mówić rodzicowi o wszystkich ciężkich dla niego tematach, ale rozmawia o nich właśnie ze swoimi zabawkami. Wchodząc w rolę pluszaków i lalek tworzy scenki, dzięki którym łatwiej jest dziecku oswoić się np. z narodzeniem rodzeństwa itd. Dobrym pomysłem w tym przypadku jest także wspólna zabawa z maluchem, ponieważ podczas niej pociecha być może prędzej powie, co ją gryzie.

Lalka to zabawka, która sprawdzi się zarówno wśród niemowląt, jak i kilkuletnich maluchów. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, by wybierać produkty odpowiednie do wieku malca, ponieważ wpłynie to nie tylko na komfort, ale też bezpieczeństwo zabawy. Dla najmłodszych poleca się szmaciane lalki, jednak starsze pociechy będą najpewniej wybierały zabawki przypominające wyglądem prawdziwe dzieci. Oczywiście, wszystko zależy od preferencji, dlatego warto zapytać, jaki produkt byłby najbardziej odpowiedni.

Jakie lalki dla dzieci są warte uwagi?

Simba Lalka Laura Gaworząca Bobas 38cm

Ta lalka posiada wygląd prawdziwego dziecka. Ubrano ją w biało-różowe ubranka, a zestaw wzbogacono o smoczek i butelkę do karmienia. Wykonano ją z bezpiecznego materiału. Ta lalka dla dzieci ma 38 cm wysokości, a przy tym może wydawać różne odgłosy, które brzmią niczym gaworzenie. W zestawie znajdują się baterie, dlatego dziecko będzie mogło zacząć zabawę zaraz po odpakowaniu prezentu.

SMALL FOOT Pluszowe Lalki „Nicoletta i David”

Miękkie lalki do zabawy będą odpowiednim wyborem dla najmłodszych dzieci. Produkt wykonano z bezpiecznego i miłego w dotyku pluszu. Do tego zestaw zawiera nie jedną, ale dwie zabawki. Posiadają radosny wygląd i kolorowe ubranka, dzięki czemu przykują uwagę malucha. Jedna lalka przedstawia chłopczyka Davida i dziewczynkę Nicolettę.

SMALL FOOT Lalka Emilia – lalka dla dzieci

Ta lalka posiada bardzo ładne, jednocześnie realistyczne wykonanie. Przedstawia niemowlę z brązowymi oczkami. W zestawie znajdują się ubranka, czyli sweterek, spodenki, buciki i czapeczkę w odcieniach bieli i różu. Komplet zawiera także butelkę do karmienia i kocyk. Produkt wykonano z bezpiecznych materiałów.

Baby Annabell Chłopiec Akexander Lalka Interaktywna 43cm

Ta lalka to zabawka interaktywna, ponieważ poza przedstawianiem niemowlęcia swoją formą oferuje takie funkcje, jak odtwarzanie odgłosów, płacz prawdziwymi łzami, zamykanie oczek przy ssaniu butelki itd. W zestawie znajdują się ubranka, pieluszka, butelka, naszyjnik, smoczek oraz śliniaczek.

Dodaj komentarz