Menu

Co kupić rodzeństwu w podobnym wieku? Zobacz 5 propozycji!Czasem zdarza się, że dzieci przychodzą na świat w tym samym lub podobnym terminie.  W przypadku pierwszej sytuacji mówimy oczywiście o bliźniakach lub o ciąży wielopłodowej, z której rodzi się więcej niż dwójka dzieci. Druga sytuacja ma natomiast miejsce w przypadku, kiedy między rodzeństwem jest rok lub dwa różnicy, jednak maluchy urodziły się np. w tym samym miesiącu w obrębie jednego tygodnia. W obu tych przypadkach rodzice przeważnie wyprawiają dzieciom urodziny w jednym terminie, co w przypadku bliźniaków jest całkowicie zrozumiałe, z kolei u rodzeństwa z podobnymi datami urodzin najczęściej wynika ze względów praktycznych.

W takich chwilach często pojawia się kłopot – trzeba kupić jeden wspólny lub dwa prezenty, a dzieci są w podobnym lub tym samym wieku. Z tego względu wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jakie zabawki dla bliźniaków sprawdzą się najlepiej lub będą odpowiednie? Ze względu na to, że odpowiedź na nie jest dosyć złożona, postanowiliśmy przygotować pięć propozycji, które idealnie sprawdzą się jako prezent dla rodzeństwa. Zapraszamy!

Zabawki dla rodzeństwa

Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, które idealnie sprawdzą się jako prezent dla rodzeństwa w podobnym wieku. Oto kilka z dostępnych w naszym sklepie zabawek idealnych na tę okazję.

SMALL FOOT Edukacyjny Tor Wyścigowy „ósemka”

Nasza lista zaczyna się od niebywale prostej, ale wręcz genialnej zabawki, która potrafi zająć dzieci na długie godziny. Tor wyścigowy z kuleczkami „ósemka” umożliwia zabawę w pojedynkę, jedną kulką, lub w kilka osób, wszystkimi dostępnymi kuleczkami na raz. Zestawem można bawić się na wiele sposobów – przeprowadzać wyścigi w czasie rzeczywistym, wyścigi na czas, konkurs ilości okrążeń lub przebytego dystansu po pojedynczym pchnięciu kulki i wiele więcej. Mimo tego, że konstrukcja zabawki wydaje się nawet zbyt prosta, zapewnia ona masę frajdy i sporo możliwości użytkowania.

SMALL FOOT Gra Rzucanie pierścieniami – Rzutki

Rzucanie pierścieniami do specjalnie przygotowanego celu jest zabawą, która mimo upływu lat wciąż cieszy się niezmienną popularnością wśród dzieci. Wykonany w całości z ekologicznego drewna i sznurka zestaw może zapewnić długie godziny wspólnej zabawy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Można rzucać pierścieniami na punkty, tak jak to zostało przewidziane, lub w ramach urozmaicenia rozgrywki wskazać np. jedno punktowane pole (pierścienie, które wpadną na inne pola, po prostu nie zarobią punktów).

SMALL FOOT Drewniana Deska Do Balansowania

Wyjątkowa deska do balansowania od SMALL FOOT to połączenie doskonałej zabawy z praktycznym ćwiczeniem fizycznym, które ma pozytywny wpływ na naukę utrzymywania równowagi. Dzieci mogą wykorzystywać ją do różnych rodzajów zabawy – utrzymywać się na niej na czas lub np. ścigać się, kto szybciej ułoży układankę znajdującą się na środku deski. To produkt wykonany z trwałych i ekologicznych materiałów, zdecydowanie wart uwagi.

SMALL FOOT Gra 4 W Rzędzie – gra planszowa

Ten wspaniały produkt to gra dla nieco starszych dzieci, które zrozumieją zasady rozgrywki i punktacji. Cztery w rzędzie to doskonale znana na całym świecie zabawa, która potrafi „pochłonąć” na wiele godzin. Zestaw dostępny w naszym sklepie wykonany został w całości z drewna i idealnie nadaje się dla dzieci, które mają więcej niż sześć lat.

Dobry prezent dla bliźniaków – niemowląt

SMALL FOOT Bear Walker – Drewniany Chodzik Pchacz z Zabawkami

Ostatni produkt znajdujący się na naszej liście to doskonała zabawka dla bliźniaków na roczek. Mogą się nią bawić po kolei lub w tym samym czasie. Ten wyjątkowy chodzik-pchacz połączony jest z kostką edukacyjną, dzięki czemu znajduje się na nim wiele gier i różnego rodzaju zabaw, które przeznaczone są dla najmłodszych odbiorców. Całość wykonana została z ekologicznego drewna, charakteryzuje się pięknym wyglądem i bardzo dobrą odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Zabawka spełnia także funkcję edukacyjną – dziecko może z jej pomocą ćwiczyć chodzenie i utrzymywanie równowagi, a wszystkie zabawy, które znajdują się na jej ścianach, stymulują pracę mózgu, co ma pozytywny wpływ na prawidłowy rozwój maleństwa.

Dodaj komentarz