Menu

Mądre zabawki – co to znaczy?Mądre zabawki – co to znaczy?

Dziecko w pierwszych latach swojego życia mocno się rozwija i poznaje otaczający je świat. Dzieje się to najczęściej poprzez zabawę, dlatego warto zwracać uwagę na produkty, które wręcza się maluchowi. Z tego powodu w niniejszym wpisie postanowiliśmy zaprezentować mądre zabawki dla dzieci.

Co to są mądre zabawki dla dzieci?

Słowo “mądre” jest oczywiście znacznym uproszczeniem. Przede wszystkim mowa o zabawkach, które na swój sposób edukują malucha, co może się odbywać na wiele różnych sposobów. Warto jednak podkreślić, że takie produkty są najczęściej związane z rozwojem umysłowym, niżeli fizycznym.

Szczególną rolę odgrywa odpowiednie dopasowanie konkretnego produktu do danego malucha. Należy więc zwracać uwagę np. na wiek pociechy, ponieważ mądre zabawki dla rocznego dziecka mogą już nie być mądrymi zabawkami dla 6-latka, a czasami nawet 2-latka. W sytuacji odwrotnej natomiast, modele dla starszych malców będą zbyt skomplikowane dla niemowląt, a więc również nie przyniosą oczekiwanego skutku.

Mądre zabawki dla dzieci, czyli jakie?

Na rynku można się spotkać z wieloma ciekawymi produktami. Mądre zabawki dla rocznego dziecka to na przykład grzechotki (zapewniające bodźce dźwiękowe) czy proste sortery kształtów (trenujące logiczne myślenie).

Mądre zabawki dla 2-latka natomiast powinny być już bardziej skomplikowane, a więc mogą to być duże klocki lub proste układanki.

Mądre zabawki dla dzieci – nasze propozycje

SMALL FOOT Kostka Interaktywna – zabawka edukacyjna

Kostki edukacyjne to dobre mądre zabawki dla rocznego dziecka. Przyciągają uwagę zróżnicowaniem swoich funkcji. W przypadku tego produktu maluch może korzystać z sortera kształtów, pętli motorycznych, obracających się kostek i nie tylko. Takie akcesoria trenują logiczne myślenie, pozwalają poznać proste zasady fizyki, a przy tym ćwiczą sprawność manualną.

SMALL FOOT Sensoryczne Pudełko Edukacyjne – zabawka dla dzieci

Korzystanie z tego rodzaju produktów jest doskonałym pomysłem na wspólną zabawę malucha z opiekunem lub starszym rodzeństwem. Zadaniem pociechy jest odgadnięcie, co zostało ukryte w pudełku na podstawie wrażeń dotykowych. Może to być piłeczka, kostka, łyżka etc. Ta mądra zabawka będzie ćwiczyła przede wszystkim inteligencję i cierpliwość. Sugerowany wiek dziecka to 2 lub 3 lata. Oczywiście, trudność zabawy w dużym stopniu jest zależna od tego, co dokładnie zostanie włożone do skrzynki.

SMALL FOOT Memo Dźwiękowe – gra sensoryczna

Zabawy związane z dobieraniem w pary ćwiczą pamięć oraz inteligencję. W przypadku tego produktu dochodzi do nich trening słuchu, ponieważ w identycznych pudełkach umieszczono (parami) różną zawartość – kulki, kamyki, dzwoneczki. Co więcej, kiedy maluch wykona swoje zadanie poprawnie, to rodzic zawsze może wymienić zawartość pudełeczek.

Klocki Blocki MyPolice Mobilny posterunek

Jeżeli potrzebne Ci są mądre zabawki dla 6-latka, to klocki tego rodzaju sprawdzą się świetnie. Prezentowany model przedstawia mobilny posterunek, który zawiera specjalne pomieszczenie komputerowe oraz arsenał i dwie figurki policjantów. Komplet składa się z 332 elementów. W zestawie znajduje się również specjalne narzędzie do demontażu klocków. Celem zabawy jest oczywiście złożenie pojazdu z obrazka na podstawie dołączonej do zestawu instrukcji. Takie działania rozwijają logiczne myślenie, inteligencję, ale też wyobraźnię oraz kreatywność.

SMALL FOOT Drewniana Łamigłówka (4szt.)

Łamigłówki doskonale rozwijają inteligencję. Omawiany zestaw to mądre zabawki dla 5- i 6-latka. Składa się z 4 elementów, które wymagają rozłożenia, co wbrew pozorom nie jest takie proste. Z uwagi na swój niewielki rozmiar, komplet może być dobrym rozwiązaniem na podróż.

SMALL FOOT gra zręcznościowa balansująca – żabka

Na podstawie (balansującej żabce) malec musi układać klocki w taki sposób, by baza nie przechyliła się, zrzucając umieszczone na niej elementy. Urozmaiceniem zabawy jest kostka, która “wybiera”, jaki klocek powinien zostać użyty w następnej kolejności.

Dodaj komentarz