Menu

Jak szybko uśpić dziecko?Sen jest bardzo ważnym elementem życia małych dzieci, szczególnie niemowląt. Niestety maluchy często nie są skore do szybkiego zaśnięcia, bywają niespokojne i zdenerwowane, dlatego wielu rodziców zastanawia się, jak szybko i skutecznie uśpić dziecko. Postanowiliśmy zebrać kilka sposobów i wymienić je w niniejszym wpisie.

Przez pierwsze dwa miesiące życia dziecka, jego sen jest bardzo nieregularny, a normuje się dopiero później. Maluch nie będzie zasypiał zgodnie z życzeniem rodzica, ale swoimi potrzebami, dlatego najważniejszym zadaniem opiekuna jest odkrycie, w jakich momentach malec robi się zmęczony. Warto zadbać o to, żeby maluch rozpoznawał pory dnia, dlatego nie zasłaniaj okien podczas popołudniowej drzemki.

Jak szybko i skutecznie uśpić dziecko?

Masz w domu malutkie niemowlę a może nie wiesz, jak szybko uśpić roczne dziecko? W każdym przypadku warto zadbać o odpowiedni harmonogram dnia. Chodzi zarówno o wstawanie, pory karmienia, spacery czy kąpiele. Dzięki temu maluch będzie wiedział podświadomie, kiedy przyjdzie czas snu i przez to zaśnie bardzo szybko i spokojnie.

Oczywiście, nadal różnego rodzaju kłopoty spowodowane bólem brzuszka czy głodem sprawiają, że maluch nie chce spać. Z tego powodu warto dziecko nakarmić, ponieważ co prawda delikatnie się rozbudzi, jednak ssanie działa na najmłodszych bardzo uspokajająco. Z tego powodu wielu rodziców używa smoczków.

Maluchy bardziej komfortowo czują się podczas bujania. Przypomina im to o warunkach panujących w brzuchu mamy – kobieta przecież często się ruszała, a więc wprowadzało to płód w drgania. Można kołysać malca na rękach, ale też pomóc sobie wózkiem czy kołyską.

Podobnie działa otulenie pociechy chustą, ponieważ w brzuchu mamy było ciasno i ciepło. Warto jednak zostawić na tyle luzu, żeby dziecko mogło się poruszać, jeśli zechce. Ponadto otulenie zapobiega nadmiernemu poruszaniu rączkami przez sen, co czasami może wybudzić dziecko, a brak obecności rodzica przy łóżeczku skończy się płaczem.

Jak szybko uśpić dziecko? Szumem!

Na szczególną uwagę zasługuje szum. Wbrew pozorom w brzuchu mamy wcale nie było cicho, ponieważ dochodzące do płodu dźwięki przypominały właśnie szumienie. Chodzi zarówno o odgłosy z zewnątrz, ale też przepływającą krew i pracę narządów. Szum działa więc uspokajająco i buduje w maluszku poczucie bezpieczeństwa.

Najlepiej sprawdza się szum biały, który przypomina odgłos włączonej suszarki. Dzięki niemu pociechy zasypiają naprawdę szybko, jednak czasami niektóre dzieci są bardziej podatne na inne dźwięki, na przykład szum różowy czy deszcz.

Istnieją zabawki, które emitują różne rodzaje szumu – Szumisie. To urocze maskotki, które standardowo mogą wydawać 5 różnych szumów. Jednak bardziej zaawansowane modele posiadają wyjątkowo przydatne funkcje, takie jak Czujnik Snu. Mechanizm sprawia, że nawet po wyłączeniu szumu produkt jest aktywny. Kiedy malec zacznie płakać w nocy, Szumiś wykryje to i znów zacznie emitować szum, dlatego pociecha szybko się uspokoi i wróci do snu. Jeszcze ciekawsze modele mogą połączyć się ze smartfonem rodzica. Po wybudzeniu pociechy opiekun dostanie powiadomienie na telefon o zaistniałym fakcie. Ponadto za pomocą aplikacji można dowolnie sterować pracą maskotki, czyli zmieniać rodzaj szumu, kontrolować głośność, włączać czy wyłączać Czujnik Snu i nie tylko.

Jak szybko i skutecznie uśpić dziecko? Wybierz Szumisie!

Szumiś Lucas – czujnik snu

Lucas to urocza maskotka przedstawiająca śpiącego misia. Model emituje pięć rodzaju szumu (szum biały i różowy, odgłos deszczu, wód płodowych i morskich fal)  i wyposażono go w dodatkowy i wspomniany wcześniej Czujnik Snu, dzięki czemu wykryje obudzenie się dziecka i włączy emisję szumu.

Szumiś Suzy – Aplikacja

Szumiś Suzy natomiast wyposażono dodatkowo w mechanizm umożliwiający połączenie z telefonem. Ponadto zabawka ma funkcję automatycznego wyciszenia po 60 minutach pracy. Wszystkie Szumisie są wykonywane z atestowanych materiałów.

Dodaj komentarz