Menu

5 propozycji zabawek stymulujących słuchSłuch jest jednym z podstawowych zmysłów, które kształtują się u maluszka jeszcze w łonie matki. Jego sprawność jest niezwykle istotna, ponieważ to od niej zależy m.in. późniejszy rozwój umiejętności mowy, która z kolei stanowi podstawową formę komunikacji międzyludzkiej. Z tego względu warto zadbać, aby słuch dziecka rozwijał się prawidłowo poprzez zastosowanie odpowiednich zabawek i przedmiotów, których zadaniem jest właśnie wspieranie ćwiczenia tego zmysłu.

Wybór zabawek stymulujących słuch jest naprawdę ogromny, więc niektórzy świeżo upieczeni rodzice mogą mieć nie lada problem z wyborem odpowiedniego rozwiązania. Z tego względu postanowiliśmy więc przygotować specjalną listę, na której znalazło się 5 zabawek grających dla dzieci, które pozytywnie wpłyną na rozwój słuchu u maluszka. Serdecznie zapraszamy.

Zabawki rozwijające słuch

Zabawki stymulujące słuch dla dziecka powinniśmy dobierać na podstawie jego wieku i umiejętności. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że zadziałają one dokładnie tak, jak tego chcemy.

Jedną z pierwszych zabawek rozwijających słuch, które można wręczyć maluszkowi krótko po narodzinach, są różnego rodzaju grzechotki. Nieco starszemu dziecku (od 6 miesiąca życia) można natomiast podarować wyjątkową zabawkę, jaką jest Classic World Drewniana Grzechotka Miś. Ten wysokiej jakości produkt został zaprojektowany z myślą o rosnących pociechach, które są ciekawe świata. Wykonana w całości z drewna zabawka jest w stu procentach ekologiczna i bezpieczna w użyciu, ponieważ nie posiada ostrych rogów i krawędzi oraz została pomalowana nietoksycznymi farbami. Grzechotka wydaje dźwięki poprzez zderzające się drewniane elementy. Zabawką można potrząsać, turlać, podrzucać ją czy stawiać w różnych miejscach. To doskonała opcja na pierwszą zabawkę ćwiczącą słuch.

Podobną zabawką jest  produkt CLASSIC WORLD – Grzechotka Kluczyki Klawisze Dotyk. Tutaj mamy jednak do czynienia z formą, która wyglądem przypomina klucze na breloku. W przypadku tego kompletu dźwięk wytwarza się głównie przez potrząsanie, podczas którego elementy zderzają się ze sobą, dzięki czemu słychać charakterystyczne grzechotanie. Ta zabawka również wykonana została z drewna i jest całkowicie bezpieczna.

Nieco bardziej złożoną i zaawansowaną zabawką dźwiękową dla dziecka, jest produkt marki Little Tikes – Interaktywny Słonik Edukacyjny. Cechą charakterystyczną tej zabawki jest to, że zaprogramowano w niej ponad 200 dźwięków, dzięki czemu stanowi ona doskonałe rozwiązanie dla osób, które poszukują stymulującej słuch zabawki dla swojego maleńkiego dziecka. Słonik wykonany jest różnych, przyjemnych w dotyku materiałów o odmiennych fakturach, dzięki czemu dziecko otrzyma również bodźce dotykowe podczas zabawy. To naprawdę ciekawy i warty uwagi produkt.

Świetnym pomysłem na zabawę rozwijającą słuch jest też CLASSIC WORLD – Mój Pierwszy Telefon Komórkowy. Wykonany z bezpiecznego i przyjemnego w dotyku drewna smartfon dla dziecka jest zabawką, którą dziecko może zabrać ze sobą w zasadzie wszędzie i używać wtedy, kiedy ma na to ochotę. W telefonie zaprogramowano różne dźwięki, które odtwarzane są po naciśnięciu przycisków na ekranie. Niewielka i wygodna w użyciu zabawka, którą Twój maluszek z całą pewnością pokocha.

Rozwój słuchu nie kończy się jednak wraz z wyjściem z wieku niemowlęcego. Warto ćwiczyć ten zmysł nawet wtedy, kiedy dziecko już podrośnie i zacznie uczęszczać do przedszkola czy szkoły. To właśnie wtedy jest doskonały czas, aby wręczyć pociesze pierwsze instrumenty muzyczne, takie jak SMALL FOOT Klasyczne Skrzypce Dla Dzieci. To wysokiej jakości zabawka, dzięki której maluch może “złapać muzycznego bakcyla” i zainteresować się grą na instrumentach, co z pewnością zaowocuje jeszcze bardziej w przyszłości.

Gdzie kupić zabawki rozwijające słuch?

Na rynku istnieje wiele sklepów oferujących różnego rodzaju zabawki dla dzieci. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że zamówisz produkt naprawdę wysokiej jakości, to powinieneś postawić na sprawdzoną i polecaną firmę, taką jak nasza. Wszystkie wymienione w tym artykule zabawki stymulujące słuch dla dzieci dostępne są w naszym asortymencie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zakupów.

Dodaj komentarz