Menu

Kołyska sposobem na szybszy sen!Sen dla dziecka jest niesamowicie ważny. Wbrew pozorom podczas niego maluch silnie się rozwija, ponieważ utrwala wiedzę i umiejętności pozyskane w dzień, a przecież najmłodsze pociechy codziennie uczą się wielu nowych rzeczy. Z tego powodu warto zadbać o spokojną noc dla malca, w czym można sobie pomóc. Okazuje się, że na szybkie i zdrowe zasypianie pozytywnie wpływają kołyski dla dzieci. Jakie produkty warto wybrać i dlaczego to dobra decyzja?

Dziecko w nocy powinno czuć się jak najbardziej komfortowo, dzięki czemu rzadziej będzie się budzić, a sam sen będzie zdrowszy. Wypoczęty maluch ma lepszy humor i skutecznie chłonie nową wiedzę. Kiedy pociesze jest wygodnie, czuje się też bardziej bezpiecznie, dlatego jest bardziej spokojna. Zadbać o to wszystko może kołyska dla dziecka! Dlaczego tak prosty w swej istocie produkt jest tak efektywny?

Kołyski dla niemowląt to produkty o niezłożonej konstrukcji. Składają się z gondoli na dziecko, która może być kołysana. Przez to zamiast nóg czasami występują płozy lub przy gondoli znajdują się ruchome elementy. W każdym przypadku warto korzystać z tych akcesoriów. Dzieci nie bez powodu lubią być bujane i nie chodzi wyłącznie o samą rozrywkę. Rodzic na pewno zdążył także zauważyć, że płaczące niemowlę najszybciej uspokaja się, kiedy jest kołysane na rękach opiekuna. Okazuje się, że bujanie jest dla malca stanem, z którym miał styczność w czasie, kiedy znajdował się jeszcze w brzuchu mamy. Kiedy ta się poruszała, dziecko było bujane. Z tego właśnie powodu niemowlak czuje się bardziej bezpiecznie i łatwiej zapada w zdrowy sen.

Kołyska dla niemowlaka jest też dobrym pomysłem ze względu na stymulowanie układu przedsionkowego mózgu dziecka, co odbywa się właśnie podczas procesu bujania. Wspomniany układ pozytywnie wpływa na rozwój mięśni, a przy tym ułatwia ukształtowanie się prawidłowej postawy ciała i równowagi. Rodzić może się jednak pytanie, jak poprawnie bujać malucha? Wbrew pozorom wielu opiekunów robi to w sposób nieprawidłowy. Okazuje się, że najlepiej jest postawić na niewielkie, kilkucentymetrowe pchnięcia. Dzięki temu uzyska się efekt zbliżony rytmiką do pulsu matki w czasie ciązy.

Jakie kołyski dla dzieci warto wybrać?

Milly Mally Łóżeczko / Kołyska Jane Beige

Ten produkt to jednocześnie łóżeczko oraz kołyska. Posiada bardzo wygodny, miękki materac. Rama została wykonana z aluminium, a całość bardzo prosto się składa, dlatego jest on świetną propozycją dla rodziców, którzy planują podróżować ze swoimi pociechami. W zestawie znajduje się przypinana budka z moskitierą, dzięki czemu do dziecka nie dostaną się insekty w ramach spędzania czasu na zewnątrz. Produkt posiada kieszeń na przybory, w której można schować na przykład pieluszki.

Kołyska z pilotem Star (1724, Milly Mally)

Ta kołyska dla niemowląt została wykonana z najwyższej jakości materiałów. Jest doceniana za estetyczne wzornictwo, a także wygodny materac. Podobnie jak produkt powyższy, posiada budkę i moskitierę w zestawie, co sprzyja spędzaniu czasu w plenerze. Pod gondolą znajduje się miejsce na przydatne przedmioty. Ciekawym elementem produktu jest karuzela, która może się poruszać i wydawać dźwięki, które na pewno zainteresują malucha. Warto wspomnieć, że sterowanie karuzelą może się odbywać z pomocą pilota.

Kołyska z pilotem Simple Pink

Ten model jest bardzo podobny do powyższego, jednak ta kołyska dla niemowlaka wyróżnia się kolorystyką, a także obecnością kółek. Kiedy są obniżone, to produkt pełni funkcję łóżeczka turystycznego. Również ma sterowaną pilotem karuzelę i półkę na przybory pod gondolą.

Dodaj komentarz