Menu

Zabawa w dom! Najlepsze meble do zabawyRodzice są bez wątpienia największymi bohaterami dla swojego dziecka. Pociechy od pierwszych dni oglądają opiekunów zajmujących się nie tylko nimi, ale także mieszkaniem. Nieprzypadkowo zabawa w dom jest tak popularna, jednak wymaga wykorzystania odpowiednich produktów, którymi są m.in. sprzęty i meble zabawkowe dla dzieci. Jakie modele sprawdzą się najlepiej?

Zwyczajowo uznaje się, że rodzice powinni dawać dobry przykład dzieciom. Jako ludzie, a więc istoty społeczne, maluchy uczą się różnego rodzaju nawyków oraz zachowań, również w ramach zabawy. Z tego powodu zabawa w dom jest tak popularna wśród dzieci. Nieprzypadkowo pociechy często bawią się także lalkami i maskotkami, by opiekować się nimi, niczym rodzice. Jednak jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest kupno zabawkowych mebli dla dzieci, które pozwalają pociechom na jeszcze więcej aktywności.

Mebelki dla dzieci do zabawy przybierają różne formy. Czasami są to zabawkowe kuchenki wyposażone w naczynia i sztućce. Można się też spotkać ze stołami, do których maluchy mogą zasiąść ze swoimi maskotkami, by napić się aromatycznej, wyimaginowanej herbatki. W każdym przypadku taka zabawa jest odpowiednim rozwiązaniem dla rozwoju dziecka. Dlaczego? Mianowicie, poprzez taką aktywność malec uczy się społecznych zachowań, a więc zwrotów grzecznościowych, dochodzi do tego świadomość na temat obowiązków (np. by zjeść, trzeba coś ugotować, a potem pozmywać). W międzyczasie dziecko kształci swoje umiejętności manualne, ponieważ zabawa wymaga chwytania, mieszania etc. Przy tym wszystkim rodzic może poprzez zabawę uczyć malucha wspominanych nawyków i obowiązków, a warto mieć na uwadze, że wspólne spędzanie czasu z pociechą zacieśnia więzi, buduje zaufanie, przy tym daje masę frajdy.

Jakie sprzęty i meble do zabawy dla dzieci dobrze się sprawdzą?

Step2 Stół kuchenny z krzesłami LifeStyle Zestaw mebli dla dziecka


Jest to bardzo ciekawy zestaw, który zawiera meble zabawkowe dla dzieci – stolik oraz dwa krzesełka. Kolorystyka kompletu jest biało-różowa, co na pewno przykuje uwagę dziecka. Wysokość mebelków jest odpowiednia dla maluchów od 2 lat. Wysokość siedziska to 26,7 cm, a wysokość blatu – 48 cm. Przy stoliczku maluch może spotkać się z rówieśnikiem, rysować etc. Meble można w prosty sposób czyścić.

SMALL FOOT Wielofunkcyjny Stół Majsterkowicza


Ten niewielki stolik jest doskonałym pomysłem dla każdego małego majsterkowicza. Składa się z wielu elementów pozwalających na przybijanie, wkręcanie i przesuwanie. W zestawie znajdują się narzędzia. Co ciekawe, zabawka została wykonana z drewna, a więc jest jednocześnie produktem odpowiednim dla osób ceniących sobie ekologię. Korzystanie z tego stoliczka będzie rozwijało sprawność manualną, a także kreatywność.

Viga 50384 Kuchnia z akcesoriami czerwona


Ten zestaw jest szczególnie ciekawy. Składa się z głównego elementu, którym jest kuchenka, piekarnik, zlew, szafka oraz ścianka. Do tego komplet zawiera garnek, patelnię, szpatułkę i łyżkę, solniczkę oraz pieprzniczkę. Całość stworzono z drewna lakierowanego nietoksycznymi farbami. Uwagę dziecka na pewno przyciągnie czerwona kolorystyka.

Step2 Wielkie Centrum Artystyczne Biurko


A może chcesz stworzyć dla dziecka jego indywidualne biuro? Ten produkt będzie świetnym pomysłem! Co zawiera Centrum Artystyczne? Mowa o tablicy kredowej, tablicy z klipsem do pisania mazakami, następnej tablicy z klipsem, schowku w blacie, schowku z boku, pojemników na akcesoria kreślarskie, siedziska i biurka. Co więcej, z zestawu może korzystać więcej, niż jedno dziecko. Dzięki temu pociecha może rozwijać się pod kątem artystycznym, uczyć pisać oraz liczyć i wiele więcej.

MASTERKIDZ Szafka Zlewozmywak


Ten produkt z kolei przedstawia szafkę ze zlewozmywakiem. Całość wykonano z bezpiecznych materiałów. Na półkach pociecha może układać zabawkowe naczynia, sztućce i innego rodzaju akcesoria kuchenne. Oczywiście, mebelek może również posłużyć do składowania zabawek pokroju lalek i maskotek, samochodzików etc.

Dodaj komentarz