Menu

Karuzela do łóżeczka – pierwsza zabawka rozwojowaNiemowlę niedługo po urodzeniu nie jest w stanie skutecznie się poruszać, dlatego spędza w swoim łóżeczku bardzo dużo czasu. Warto jednak urozmaicać pociesze takie wylegiwanie się, co wbrew pozorom może wspomóc jej rozwój. Nie bez powodu tak wiele osób jako pierwszy prezent dla malca wybiera produkt, którym jest karuzela dla niemowlaka. Dlaczego warto i którymi modelami się zainteresować?

Zabawki dla dzieci, nawet tych najmniejszych, są sposobem na szybsze poznawanie świata. Zachęcają przecież do dotykania, a więc odkrywania nowych faktur, twardości. Dochodzi do tego różnorodność kolorystyczna i nierzadkie emitowanie dźwięków przez zróżnicowane produkty. W każdym przypadku dobrze dostarczać pociesze ciekawych bodźców. Dlaczego jednak karuzele do łóżeczka są tak popularnym rozwiązaniem?

Karuzela dla niemowlaka to produkt bardzo prosty w swojej istocie. Jest to konstrukcja zawieszona nad łóżkiem, z której zwisają różnego rodzaju zabawki, które wzbudzą zainteresowanie pociechy.

Wszystkie dzieci potrzebują stymulacji swoich zmysłów. Karuzela do łóżeczka zbiera bardzo dobre opinie ekspertów, głównie ze względu na fakt, że zwisające z niej zabawki posiadają zróżnicowane kolory, dzięki czemu rozwija się wzrok malucha. Niektórzy twierdzą, że kontrastujące barwy najlepiej stymulują wspominany zmysł, jednak nie jest prawdą. Ów kontrast co prawda bardziej zwraca uwagę pociechy, jednak rozwija w tym samym stopniu, co mniej różne od siebie kolory. Zaleca się wybieranie modeli, które będą posiadały zabawki wielokolorowe, najlepiej o intensywnym nasyceniu.

Karuzela nad łóżeczko – od kiedy ją stosować?

Nie ma jasno określonych zasad co do wieku pociechy. Uznaje się, że karuzela może towarzyszyć malcowi zaraz po urodzeniu. Warto przy tym pamiętać, by nie stosować wtedy produktów migających i wydających głośne dźwięki, ponieważ może to dziecko wystraszyć, co najpewniej zaowocuje jego płaczem. Rodzic powinien też pamiętać, by karuzela znajdowała się blisko dziecka, najlepiej w odległości około 30 cm w początkowym okresie stosowania, ponieważ większa wysokość zawieszenia sprawi, że niemowlę nie będzie w stanie skupić wzroku na kolorowych zabawkach.

Nie można zapominać, że wzrok dziecka rozwija się także poprzez obserwację przedmiotów w ruchu, dlatego warto pamiętać, by produktem od czasu do czasu zakręcić. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych karuzel, więc z tego powodu przygotowaliśmy poniżej zestawienie ciekawych propozycji.

Jaka karuzela dla niemowlaka jest warta uwagi?

SMALL FOOT Karuzela Z Samolotami

Ten uroczy produkt przedstawia niewielkie samolociki i balon, a także chmurki. Zawieszone zabawki zostały wykonane z drewna i pomalowane bezpiecznymi farbami. Kolorystyka produktu jest zróżnicowana, co pozwala skutecznie rozwijać wzrok dziecka.

SMALL FOOT Mobile „Sailboat and Lighthouse” – karuzela ze statkami

Ta karuzela także nawiązuje do środków lokomocji, jednak zamiast samolotów przedstawia niewielkie, kolorowe statki o różnorodnej kolorystyce. Statków jest 5, a nad nimi znajdują się chmurki. Pośrodku pociecha zobaczy latarnię morską. Produkt został wykonany z bezpiecznych materiałów.

SMALL FOOT „Noah´s Ark” Mobile – karuzela arka Noego z kolorowymi zwierzątkami

Ten model natomiast przedstawia legendarną arkę Noego. Znajdujący się najwyżej statek przedstawia uśmiechniętą postać w towarzystwie żyrafy oraz lwa, a poniżej zwisają liczne zwierzęta, takie jak zebra, świnka, krokodyl, wąż, hipopotam, słoń, owieczka itd. Każda zabawka wyróżnia się ciekawą, intensywną kolorystyką.

SMALL FOOT „Farm” Mobile – karuzela z motywem farmy

Ta karuzela z kolei swoim wzornictwem nawiązuje do wiejskiej farmy. W górnej części przypomina wielką, czerwoną stodołę. Z niej natomiast zwisają zwierzątka, takie jak krówka, świnka, koń i kurka. Produkt wyposażono także w inne, kolorowe elementy. Wykonano go z drewna wysokiej jakości i pomalowano atestowanymi farbami.

Dodaj komentarz