Menu

Pobudź wyobraźnię swojego dziecka z puzzlami 3DDzieci bardzo szybko się rozwijają, co na pewno niejednokrotnie zastanawia i wprowadza w zdumienie rodziców. Co ciekawe, opiekunowie mają niemały wpływ na to, jak szybko i skutecznie pociecha będzie uczyła się świata, co przełoży się na późniejsze życie. Okazuje się, że puzzle trójwymiarowe to doskonała propozycja! Czym są 3D puzzle i dlaczego warto w nie zainwestować?

Czym są puzzle 3D dla dzieci?

3D puzzle, określane też jako puzzle przestrzenne niemało różnią się od dwuwymiarowych propozycji na rynku. Podobnie jak one składają się z mniejszych elementów, które po odpowiednim ułożeniu stworzą bryłę o określonym kształcie. Właśnie przez to są produktami wymagającymi, ponieważ konieczne jest nie tylko właściwe dobieranie poszczególnych elementów, ale też kolejność tych czynności. Może się bowiem zdarzyć, że budowana część konstrukcji zawali się pod naporem swojego ciężaru, jeżeli w jej okolicy nie będzie klocków ową konstrukcję wspierających. W przypadku dziecięcych produktów elementy są duże, dlatego układanie puzzli jest także odpowiednio łatwiejsze. Nadal jednak to doskonałe wyzwanie i to nawet nie tylko dla samego dziecka, ale też jego rodziców w ramach wspólnej zabawy.

Puzzle 3D = puzzle edukacyjne

Puzzle trójwymiarowe to doskonała propozycja dla każdego dziecka, ponieważ łączy funkcje zwyczajnych puzzli z wieloma urozmaiceniami. Jak takie produkty wpływają na malucha? Przede wszystkim pociecha będzie musiała wybrać, od jakiego elementu zacząć budowanie, dlatego takie zabawki pozytywnie wpływają na samoocenę i samodzielność. Do tego samo układanie wymaga precyzji, więc puzzle dobrze działają na małą motorykę. Przy tym wszystkim wiadomo, że złożenie modelu nie potrwa kilku sekund, dlatego zabawa będzie wymagała od dziecka cierpliwości i wytrwałości. Malec musi dokładnie planować swoje ruchy, przez co wykształca się zarówno jego inteligencja i pamięć. Przy tym wszystkim rozwija się logika i widzenie przestrzenne. Układanie puzzli ćwiczy także kreatywność, która jest bardzo przydatną cechą w dorosłym życiu.

Małe dzieci bawiące się tego rodzaju produktami często potrzebują także pomocy od swoich opiekunów. Dobrze, kiedy rodzic nie podpowiada nadto malcowi, ale delikatnie wspiera, ponieważ przez samodzielne poznanie sposobów układania puzzli rozwój będzie bardziej efektywny. Do tego wspólna zabawa jest świetną receptą na ocieplenie relacji i budowanie jeszcze większego zaufania.

Rodzić może się też pytanie, kiedy wręczyć puzzle trójwymiarowe swojemu dziecku. Wbrew pozorom zabawa nie jest szczególnie trudna i z powodzeniem można takowy upominek wręczyć w okolicach trzeciego roku życia. Trzeba przy tym jednak zaznaczyć, że wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak szybko rozwija się maluch. Czasami bowiem z prostymi puzzlami 3D poradzi sobie dwulatek, a w niektórych przypadkach będą odpowiednie dla czterolatka. Oczywiście, im bardziej skomplikowane modele, tym później powinny znaleźć się w posiadaniu pociechy.

Jakie puzzle 3D dla dzieci kupić?

SMALL FOOT Puzzle 3D Statek Titanic

Wedle zaleceń producenta model ten jest wskazany dla trzylatków. Przedstawia najbardziej znany statek wszech czasów, czyli słynny Titanic. Ów statek składa się ze stosunkowo dużych elementów, a jego długość po złożeniu wynosi 80 cm. W zestawie znajduje się 113 części układanki.

SMALL FOOT Puzzle 3D Sydney Opera House

W tym przypadku puzzle trójwymiarowe składają się zaledwie z 57 elementów, jednak konstrukcja jest bardziej skomplikowana, dlatetgo zabawka jest wskazana dla starszych dzieci (w okolicach piątego roku życia). Po złożeniu produkt przedstawia słynną operę z Sydney.

SMALL FOOT Puzzle 3D Pociąg

Zabawka ta przedstawia miniaturę pociągu Olton Hall. Lokomotywa ta jest rozpoznawalna przede wszystkim dlatego, że użyto jej podczas produkcji słynnych filmów o Harrym Potterze. W zestawie znajduje się ponad 200 elementów, dlatego puzzle dostarczą masę zabawy na dłuższy czas. Ze względu na skomplikowanie oraz ilość części producent zaleca, aby dziecko, które ma je otrzymać, miało co najmniej 7 lat.

Dodaj komentarz