Menu

Drewniane sortery dla dzieci – postaw na rozwój swojej pociechyPewnie każdy rodzic widzi, jak szybko rozwija się jego dziecko. Jednocześnie na pewno wszyscy opiekunowie chcą, by pociecha uczyła się świata w sposób zdrowy i efektywny. Od lat wiadomo, że pomagają w tym zabawki, jednak dlaczego właśnie sortery cieszą się taką popularnością? Czym są te produkty i jaki sorter dla dzieci sprawdzi się najlepiej?

Dziecko od momentu narodzin bardzo szybko się rozwija i ogromny wpływ na to mają warunki, w których żyje. Chodzi o to, by rodzice stymulowali pociechę do poznawania nowych rzeczy, na przykład wieszając kolorowe zabawki nad łóżeczkiem, później wręczając produkty o różnorodnej fakturze. W pewnym momencie życia malec zaczyna także chwytać przedmioty, dlatego dobrze jego rączki ćwiczyć, dając mu zabawki o zróżnicowanych kształtach. Świetnym pomysłem w tym zakresie jest sorter kształtów.

Sorter – zabawka idealna!

Sorter dla dzieci jest zabawką, która przyjmuje różne postacie, jednak wszystkie produkty tej kategorii łączy zasada działania. Mianowicie, zwykle zestaw składa się z jednego większego elementu służącego jako podstawa, a także mniejszych klocków. Owe klocki posiadają charakterystyczne kształty, dlatego umieszczenie ich na podstawie wymaga odpowiedniego dobrania otworu, bolca itd. Dzięki temu dziecko uczy się pewnych schematów, rozwija logiczne myślenie, a także motorykę małą.

Warto mieć na uwadze to, by nie pomagać nadto bawiącemu się dziecku, ponieważ samo powinno dojść do tego, jaka jest zasada użytkowania zabawki. Dlatego nie można malca zmuszać do owej zabawy ani frustrować w razie pomyłek. Chodzi właśnie o to, by maluch na błędach nauczył się lepiej zwracać uwagę na poszczególne kształty, znalazł między nimi spójność i „rozgryzł” używanie sortera.

Rodzić może się pytanie, kiedy taka zabawka może zostać wręczona maluchowi? Sorter dla niemowlaka może się okazać zbyt dla niego zbyt trudny, choć najważniejsza jest przede wszystkim obserwacja dziecka. Jeżeli rozwija się szybko, to nic nie stoi na przeszkodzie, by rodzic kupił taki upominek malcowi przed ukończeniem przez niego pierwszego roku życia.

Jakie sortery warto kupić?

Przede wszystkim warto skupić się na materiale wykonania. Ostatnimi czasy coraz częściej odchodzi się od plastikowych zabawek, ponieważ te zużywają się szybko, a później konieczne jest ich wyrzucenie, co niejednokrotnie wiąże się z zanieczyszczeniem środowiska. Dobrze pamiętać również o tym, że wiele zabawek jednocześnie jest sorterem, ale pełni też różne inne, ciekawe funkcje.

SMALL FOOT Shape Fitting Cube with the elephant – sorter kształtów

Ten sorter dla dzieci jest bardzo prosty w swojej postaci, a jednak niezwykle ciekawy. W górnej części drewnianej kostki znajdują się żłobienia, które kształtem odpowiadają kostkom zawartym w opakowaniu. To nie wszystko, ponieważ gadżet umożliwia także segregowanie obrazków z czterech boków zabawki. Grafiki występują w postaci kart podzielonych na pół, które malec musi odpowiednio dobrać. Zestaw został wykonany z drewna, a więc jest całkowicie ekologiczny i przyjazny środowisku.

Viga 59611 Edukacyjny sorter kształtów z zębatkami

W tym przypadku sorter jest odrobinę inny. Podstawa jest podłużna i ma wystające bolce. Na nie pociecha musi wsunąć klocki o różnych kształtach. Wtedy kolejne elementy będą możliwe do umieszczenia na zabawce. Co ciekawe, produkt posiada drewniane koła zębate, dlatego po ułożeniu wszystkich klocków prawidłowo, możliwe będzie poruszenie małego mechanizmu!

SMALL FOOT Motor Activity Cart „Workbench” – jeździk motoryczny z sorterem kształtów

Ostatni sorter w tym zestawieniu jest owym produktem tylko w pewnej części, ponieważ zabawka spełnia także funkcje jeździka! Dzięki temu może on służyć dziecku przez długi czas. W zestawie znajdują się także zabawkowe narzędzia, które tym bardziej ułatwią pociesze rozwój małej motoryki. Pojazd posiada atrakcyjne, przyciągające uwagę kolory, które zachęcą malca do korzystania z niego, a więc też ćwiczenia swoich umiejętności!

Dodaj komentarz