Menu

Drewniane figurki do zabawy dla dzieci – jaki mają wpływ na rozwój?Każde małe dziecko ma szczególnie ważne zadanie – rozwijać się i poznawać świat! Przez to warto zachęcać pociechę do odpowiedniej zabawy, która będzie wpływała na poszczególne sfery życia malca. Pomagają w tym niemało zabawki, jednak rodzic może mieć problem z kupnem, ponieważ tak wiele produktów znajduje się na rynku. W niniejszym tekście dowiesz się, dlaczego figurki do zabawy to dobra decyzja i jakie produkty warto wybrać!

Rozwój małego dziecka jest zależny od wielu czynników. Otaczające kolory, dźwięki, faktury itd. pozwalają poznawać zmysłowo świat, natomiast zabawa różnego rodzaju produktami daje możliwość rozwoju logiki, umiejętności manualnych. Dochodzą do tego kwestie nieco bardziej abstrakcyjne, takie jak wyobraźnia oraz kreatywność, które szczególnie mocno oddziałują na człowieka właśnie w wieku dziecięcym, ale wpływają też na całe dorosłe życie.

Kreatywność i wyobraźnia to cechy, które mogą rozwijać się na różne sposoby. Zawsze jednak pomagają dorosłym tak, jak pomagają dzieciom. Pozwalają bowiem w oryginalny i przede wszystkim skuteczny sposób znajdować rozwiązania przeróżnych sytuacje. Warto stymulować dziecko do rozwoju w tym zakresie, co wcale nie jest trudne.

Okazuje się, że w tym celu bardzo dobrze sprawdzą się figurki do zabawy. Są to produkty, które znacznie pobudzają wyobraźnię dziecka, skutecznie wykorzystując do tego swoją konstrukcję – są tak proste w swojej istocie, że maluch sam szuka dodatkowych atrakcji swoją wyobraźnią. Figurki w odróżnieniu od wielu innych produktów nie mają w większości ruchomych elementów, nie wydają dźwięków, a więc wymagają od dziecka też kreatywności i okazuje się, że robią to bardzo skutecznie.

Warto skupić się na tym, jakie figurki są dobrym pomysłem? Zasadniczo większość produktów tej kategorii to odpowiednie rozwiązanie, jednak dobrze jest postawić na ekologiczność zabawek. W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o zagrożeniach środowiska naturalnego, które w większości są spowodowane przez produkcję i eksploatację plastiku. Zamiast tego lepiej jest skorzystać z drewna, czyli naturalnego i ulegającego biodegradacji materiału.

Figurki z drewna to doskonały pomysł na prezent dla dziecka. Dobrze sprawdzają się całe zestawy, ponieważ dają pociesze więcej możliwości, dalej niejako zachęcając do zabawy w swojej wyobraźni. Figurki drewniane występują w wielu rodzajach, rozmiarach, kolorach, dlatego warto dopasować upominek do preferencji pociechy.

Najlepsze drewniane figurki – zabawki dla każdej pociechy!

SMALL FOOT Matryoshka zabawka dla dzieci – Niedźwiedzie

Matryoshki (lub w bardziej spolszczonej wersji matrioszki) to znane od wielu lat drewniane figurki, których fenomen polega na ciekawym przechowywaniu. Mianowicie – wszystkie mniejsze figury zmieszczą się w większych. Zamykanie i otwieranie zabawek o różnych rozmiarach doskonale wpływa nie tylko na kreatywność i wyobraźnię pociechy, ponieważ rozwija także zdolności manualne! Zestaw ten przedstawia urocze niedźwiadki, a największy z nich dzierży słoik miodu.

SMALL FOOT Matryoshka zabawka dla dzieci – Sowy

Jeżeli z pewnych przyczyn dziecko nie jest wielbicielem niedźwiadków bądź woli bardziej intensywne kolory, to świetnym pomysłem będą matrioszki z tego zestawu. Barwy są pastelowe i przyciągające uwagę. Zarówno powyższe, jak i te produkty wykonane są z drewna pochodzącego z ekologicznych upraw.

Viga 50812 Figurki drewniane – farma

Ten zestaw składa się już z klasycznych figurek i zawiera kilka ciekawych elementów. Wszystkie zabawki nawiązują wzornictwem do farmy – w komplecie znajdują się drewniane figurki przedstawiająca rolnika, traktor, krówkę, konika, drzewko i stodołę.

SMALL FOOT Tańcząca żyrafa figurka (3szt.)

Te figurki drewniane są ciekawe ze względu na to, iż są bardzo podatne na ruch – nie są sztywnymi i monolitycznymi zabawkami. Poszczególne elementy są połączone ze sobą cienkim materiałem, przez co ruszając figurką, wydaje się, jakby przedstawiona na niej żyrafa tańczyła! W zestawie znajdują się trzy zabawki w różnych kolorach.

Dodaj komentarz