Menu

Hulajnoga pomysłem na wspólną aktywność fizycznąAktywność fizyczna jest ważna dla każdego człowieka, a szczególnie najmłodszych, którzy przecież każdego dnia niemało się rozwijają. Niestety, w dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć pomysł na to, by pociechę zachęcić do takiego spędzania czasu. Jak sobie z tym poradzić? Okazuje się, że hulajnogi dziecięce są świetnym rozwiązaniem!

Ruch jest szczególnie ważny dla najmłodszych. To właśnie w wieku dziecięcym najmocniej rozwija się ludzkie ciało, dlatego ta aktywność niemało wpływa na całe późniejsze, dorosłe już życie. Jednocześnie w dzisiejszych czasach można zaobserwować coraz mniejsze zainteresowanie dzieci ruchem. Jest to związane przede wszystkim z obecnością nowych technologii, na przykład komputerów i smartfonów. Oczywiście, nie jest dobrym pomysłem zupełnie zabraniać pociesze korzystania z nich, jednak urządzenia elektroniczne dają dostęp do niekończącej się wręcz rozrywki, która jest na wyciągnięcie ręki, dlatego wyjście na zewnątrz i zabawa np. w ogrodzie nie jest dla malca dostatecznie atrakcyjnym zajęciem.

Przez wzgląd na powyższe fakty, warto pociechę na swój sposób zachęcić do aktywności fizycznej. Hulajnogi dziecięce to produkty, które same w sobie są zabawkami, dlatego maluch będzie chciał z nich skorzystać. Jazda daje wiele frajdy, a przy tym zapewnia wspominany ruch. Nie można jednak zapominać, że nawet najlepsza hulajnoga dziecięca może się malcowi szybko znudzić. Jak więc się z tym uporać? Należy dotrzymać towarzystwa. Świetnym pomysłem jest więc samodzielne zaopatrzenie się w hulajnogę i wyruszenie z pociechą w krótką podróż. Oczywiście, dorosły niekoniecznie musi skorzystać z tego środka transportu, ponieważ równie dobrze sprawdzą się np. rolki czy rower. Poprzez wspólne spędzanie czasu z dzieckiem zacieśniają się wzajemne więzy, a także rośnie zaufanie.

Nie wiedząc, jaki produkt kupić dziecku, należy przede wszystkim pamiętać o jego obecnej sprawności i równowadze. Dla młodszych pociech dobrym pomysłem będzie hulajnoga 3-kołowa, ponieważ jazda na niej jest znacznie bardziej stabilna, co niweluje ryzyko niechcianego upadku. Starsze maluchy natomiast z powodzeniem mogą korzystać z modeli dwukołowych.

Jaka hulajnoga dla dziecka sprawdzi się najlepiej?

Hulajnogi/Jeździk SNOOP! 3w1 RED

Ta hulajnoga dziecięca na pierwszy rzut oka może niemało zaskakiwać. Warto jednak skupić się na jej istocie, ponieważ ową hulajnogą wyłącznie nie jest! Zabawka spełnia trzy zadania – jeździka, jeździka z kijem do prowadzenia dla rodzica i ostatecznie hulajnogi. To świetna okazja nawet dla najmniejszych dzieci, ponieważ jeszcze niemowlę może zacząć z zabawki korzystać. Wykonano ją z bezpiecznych materiałów wysokiej jakości, ma czerwony, przykuwający uwagę kolor.

Milly Mally Scooter Zapp Redcom

Ta hulajnoga 3-kołowa jest dobrym pomysłem dla młodszych, ponieważ zapewnia odpowiednią stabilność. Część, na której spoczywać będą nogi pociechy, posiada antypoślizgowe elementy. Podobnie jest w przypadku uchwytów. Zabawkę wykonano w kolorze czerwonym i niebieskim. Przednie koła są duże, a tylne wyposażono w hamulec. Co ciekawe, koła są zaopatrzone w diody LED, a rączka jest regulowana.

Scooter Smart Mint

Ta hulajnoga dziecięca jest już przeznaczona dla starszych pociech, ponieważ posiada tylko dwa koła, a więc wymaga od malca utrzymania równowagi, co jednocześnie wpływa na jego rozwój. Przednie koło jest skrętne, a rączka posiada możliwość regulacji. Nałożono na nią antypoślizgowe uchwyty. Jest dobrym pomysłem na wakacje, ponieważ model w prosty sposób się składa, dzięki czemu nie zajmie wiele miejsca. Błotnik na tylnym kole pełni jednocześnie funkcję hamulca. Kierownica jest wykonana z aluminium.

Milly Mally Hulajnoga Buzz Blue

Ten model posiada maksymalny udźwig wynoszący 100 kg, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystał z niego nawet rodzic malca. Hulajnoga dla dzieci jest składana, dlatego świetnie sprawdzi się w podróży, do tego ma antypoślizgową powierzchnię platformy i uchwyty, a przy tylnym kole znajduje się hamulec.

Dodaj komentarz