Menu

Książeczki z naklejkami dla 2-latka. Dlaczego warto je kupić?Każdy rodzic chce, by jego dziecko zdrowo się rozwijało. By miało to miejsce, często kupuje się maluchom różnego rodzaju zabawki i inne produkty, które stymulują ów rozwój pod kątem kreatywności, sprawności manualnej i pamięci. Bardzo ciekawym pomysłem w tym zakresie jest książeczka z naklejkami. Dlaczego warto postawić właśnie na takie produkty i które sprawdzą się najlepiej?

Wszyscy rodzice pewnie wiedzą, że dzieci rozwijają się najbardziej skutecznie poprzez zabawę. Nie bez powodu sam A. Einstein mawiał, że zabawa jest najlepszą formą nauki. Dlaczego to stwierdzenie jest prawdziwe? Przede wszystkim pociecha sama chce korzystać z danych produktów, poznawać zasady ich działania i stosować na różne sposoby. Z tego powodu frajda jest jednocześnie zachętą do uczenia się. Istnieje wiele różnych pomysłów na stymulowanie dziecka do rozwoju. Klocki ćwiczą sprawność manualną, puzzle logiczne myślenie i pamięć, pluszaki i lalki rozwijają empatię.

Książeczki z naklejkami dla 2-latka i nie tylko

Trzeba także pamiętać, żeby kupowane produkty były dobrze dopasowane do wieku, a raczej poziomu rozwoju malucha. Książeczki z naklejkami dla 2-latka bądź 3- lub nawet 4- latka są doskonałym pomysłem, ponieważ rozwijają na różne sposoby. Przede wszystkim ćwiczą sprawność manualną i precyzję. Jest to związane z faktem, iż pociecha musi sprawnie odkleić naklejkę, a później przylepić ją w wybranym przez siebie miejscu. Dochodzi do tego fakt, że książeczki bardzo często posiadają – jak to książki – ciekawe historie. Dzięki temu maluch może rozpocząć naukę czytania oraz pisania. Jeśli jest zbyt młody, to w tym wypadku opiekun będzie czytał historyjki, a dzięki temu maluch chętniej będzie się bawić. To nie wszystko, ponieważ wspólna zabawa z rodzicem pozwala zacieśnić więzi, budować zaufanie. Naklejki dla dzieci w książeczce ćwiczą także wyobraźnię, zachęcają kolorystyką i ciekawym wzornictwem. Z tego powodu książeczka z naklejkami jest odpowiednim pomysłem na prezent lub dodatek do prezentu dla małego człowieka!

Jakie książeczki z naklejkami dobrze się sprawdzą?

KS44 Strażak Sam Litery. Zabawy z naklejkami

Ta ciekawa książeczka jest doskonałym pomysłem dla dziecka, ponieważ zachęci do nauki czytania i pisania. Strażak Sam i inni mieszkańcy słynnego miasteczka będą uczyli kolejnych literek na kolejnych stronach. Naukę urozmaica interakcja z dzieckiem poprzez konieczność zapisywania, jak i naklejania literek.

Strażak Sam Cyfry. Zabawy z naklejkami


Jeśli dziecko nauczy się literek, to w takim razie zostaje też nauczenie się cyferek! Zabawa połączona z nauką na pewno da skuteczne efekty, a przy tym pozwoli dziecku zająć swój czas na dłuższy moment. W tym przypadku cyferek również uczy Strażak Sam i jego przyjaciele.

KS44 Łodzie i statki


W tym przypadku dziecko nie musi uczyć się pisania i czytania, ponieważ główną cechą tego produktu jest możliwość przylepiania naklejek. W książeczce znajduje się spora plansza i komplet naklejek przedstawiających łodzie i statki, które dziecko przyklei wedle swoich upodobań.

Czytam sam. Trzy małe świnki. Książka z naklejkami


Kiedy dziecko jest w odpowiednim wieku, to na pewno spodoba się mu ta książeczka. Jest to adaptacja słynnej powieści o trzech świnkach i wilku. Do tego korzystanie z produktu urozmaicają naklejki dziecięce. Książeczki tej serii posiadają także bardzo ładne ilustracje.

Czytam sam. Królewna Śnieżka. Książka z naklejkami

Legendarna opowieść o Królewnie Śnieżce napisana prostym językiem. Zrozumienie tekstu ułatwiają także piękne obrazki. Naklejki z zestawu dziecko może przykleić w wybranym przez siebie miejscu.

Czytam sam. Piękna i Bestia. Książka z naklejkami

Seria wymienianych wyżej produktów posiada także takie propozycje jak Piękna i Bestia. Ta piękna francuska baśń ludowa również jest tutaj napisana prostym językiem i wyposażona w estetyczne obrazki. Naklejki przedstawiające bohaterów i nie tylko tym bardziej uatrakcyjniają produkt.

Dodaj komentarz