Menu

Połącz codzienna toaletę z zabawą poprzez zabawki do kąpieliNiektóre dzieci nie lubią kąpieli, inne szybko się podczas niej nudzą. Z tego powodu warto zatroszczyć się o sposoby, które zachęcą malucha do przebywania w wannie. Chodzi oczywiście o zabawki do kąpieli! Te występują w różnych rodzajach, dlatego postanowiliśmy przygotować niniejszy wpis. Jakie produkty sprawdzą się najlepiej w swojej roli?

Higiena jest ważna dla każdego człowieka, a zwłaszcza dzieci, ponieważ są one narażone na kontakt z wieloma drobnoustrojami czy bakteriami. Z tego powodu regularne kąpiele są obowiązkowe! Niestety, niektóre pociechy nie są chętne do taplania się w wodzie, dlatego zabawki do kąpieli dla dzieci są idealnym rozwiązaniem, jednak dają więcej korzyści, niż tylko zachętę do umycia się. O czym mowa?

Zabawki kąpielowe to przede wszystkim zwyczajne zabawki, a te przyczyniają się do rozwoju najmłodszych! Zróżnicowanie na rynku pozwala idealnie wybrać produkt dopasowany do potrzeb malucha w taki sposób, by jednocześnie uczył i dawał frajdę. Jeżeli pociecha jest wyjątkowo żywiołowa, to warto zainwestować w zabawkę, która skupi uwagę i w pewien sposób rozproszy, a dzięki temu rodzic będzie mógł w spokoju ją umyć.

Zabawki do kąpieli dla dzieci są najczęściej kojarzone z popularnymi kiedyś żółtymi kaczuszkami. Tymczasem na rynku można znaleźć wiele innych, znacznie ciekawszych propozycji, które wymagają większego zaangażowania malucha, na przykład łowienia, chlapania itd. Pozytywnie wpływa to na sensoryczny i manualny rozwój. 

Warto jednocześnie pamiętać, by kupowane przez Ciebie produkty były dopasowane do wieku malucha. Najmniejsze pociechy nie będą w stanie wykonać bardziej skomplikowanych zadań, a starsze nie będą usatysfakcjonowane korzystaniem ze zbyt prostych produktów. Spokojnie, zabawki do kąpieli dla dzieci posiadają odpowiednie oznaczenia.

Jakie zabawki do kąpieli dla dzieci dobrze się sprawdzą? Sprawdź nasze propozycje!

Smoby Cotoons Książeczka Do Kąpieli

Ta wyjątkowa książeczka pozwoli dziecku poznać podwodny świat, a przy tym zapozna z pogodnymi historyjkami. Wykonano ją z bezpiecznych, wodoodpornych materiałów, dlatego nie należy się obawiać uszkodzenia nawet w razie długotrwałego pobytu pod wodą. Książeczka zawiera zakładkę w postaci dziecka przebranego za żabkę, stronę z okienkiem do zabawy w a-kuku i piłeczkę z piszczałką.

Simba ABC Krab do kąpieli

Ta wyjątkowa zabawka kąpielowa przedstawia uroczego kraba. Po zdjęciu pokrywy/głowy stworzenia dziecko zyska dostęp do uroczych zabawek przedstawiających rybki na płaskich platformach, a także wędki. Wspomniana pokrywa służy jako sitko do polewania wodą. Rybki mogą zostać napełnione wodą, a po ściśnięciu zaczną psikać cieczą! To nie wszystko, ponieważ owe platformy posiadają dziurkę, która umożliwi łowienie rybek wędką z zestawu. Dzięki temu pociecha może ćwiczyć swoją sprawność manualną, wyobraźnię, a przy tym świetnie się bawić!

Statek Wycieczkowy Wader QT Victroia

Ta zabawka do kąpieli przedstawia bardzo dobrze wykonany statek wycieczkowy Victoria. Produkt wyróżnia przede wszystkim wytrzymała konstrukcja i niemały rozmiar, dlatego jest on odpowiedni dla dzieci kąpiących się już w pełnowymiarowej wannie (statek jest długi na 46 cm). Na pewno spodoba się wszystkim małym miłośnikom żeglugi.

SIMBA Glibbi Slime Mermaid Glitter z Figurką

To szczególnie ciekawy produkt, który znacznie różni się od innych w tym zestawieniu. To wysokiej jakości galaretka do kąpieli! Zestaw zawiera schowaną w perle syrenkę, a także dwie saszetki ze specjalnym proszkiem. By skorzystać z produktu, należy wsypać proszek z saszetki do napełnionej 40 litrami wody wanny, a dzięki temu ciecz zamieni się w miękką, różową i brokatową masę. Oczywiście jest to bezpieczne dla dziecka. Po zabawie wystarczy nalać do wanny więcej wody, a dzięki temu galaretka do kąpieli rozpuści się i spłynie odpływem, nie zatykając go. Opakowanie zawiera dwie saszetki produktu.

Dodaj komentarz