Menu

Dekoracje do pokoju dziecięcegoWczesne lata życia dziecka to czas pełen fantazji i licznych wyzwań. Z tego powodu zawsze warto dbać o komfort malucha, ponieważ lepsze samopoczucie ułatwia codzienną naukę świata! Przez to dobrym pomysłem jest estetyczne urządzenie pokoju dziecięcego, by maluch zawsze czuł się w nim przytulnie i bezpiecznie, a także by wiedział, że to właśnie jego miejsce. Jakie dekoracje do pokoju dziecięcego sprawdzą się najlepiej?

Na komfort dziecka składa się wiele czynników. Oczywiste jest to, by pociecha miała wygodne łóżko, była najedzona itd., a takie sprawy, jak wygląd pokoju dziecięcego wydają się mało istotne. Wbrew pozorom przestrzeń, w której się przebywa, znacznie przekłada się na wspominany komfort. Sprawa nie tyczy się wyłącznie dzieci, ale też dorosłych. Remontując mieszkanie, stawia się na te meble, które w osobistym poglądzie zdają się być najładniejsze, ściany maluje się na ulubione kolory, korzysta się z gustownych dodatków. Dzięki temu dom jest bardziej przytulny, ale też bardziej „swój”, dzięki czemu samopoczucie w nim jest zwyczajnie lepsze.

Sprawa ta jest szczególnie istotna w przypadku dzieci, które są bardziej podatne na bodźce, niż osoby dorosłe. Z tego powodu warto dbać o estetykę pokoju dziecięcego! Oczywiście, dobrze jest pomalować ściany ładnym kolorem lub zaopatrzyć się w ładną tapetę, ale dobrym pomysłem są także dodatki do pokoju dziecięcego. Dzięki nim przestrzeń jest ciekawsza!

Istnieje wiele produktów, które mogą uchodzić za dekoracje do pokoju dziecka. Często mogą to być zwyczajne zabawki. Można je ustawić na przykład na komodzie, szafie, parapecie etc. Jednocześnie w tym przypadku może się pojawić problem, kiedy maluch będzie chciał z owej zabawki skorzystać, a jego wzrost na to nie pozwoli. Oczywiście, pomóc może rodzic, ale czasami może go nie być w pobliżu. To nie wszystko, ponieważ dekoracje do pokoju dziecka mogą się pojawić w pomieszczeniu już w okresie niemowlęcym. Dzięki temu pomieszczenie będzie po prostu ładniej wyglądało.

Dodatki do pokoju dziecięcego mogą być różne. Czasem dobrym pomysłem jest kolaż zdjęć, plakat na ścianie. Ciekawym pomysłem są także produkty skupiające na sobie uwagę, a więc spełniające pewne funkcje. Chodzi na przykład o pozytywki, które często świetnie wyglądają, a przy tym emitują urocze melodie, które jednocześnie mogą pomóc pociesze zasnąć. Ciekawym pomysłem okazują się też różnego rodzaju figurki, lampki, świeczniki. Dobrym rozwiązaniem jest też postawienie na dekoracje przedstawiające imię dziecka, które na pewno dzięki temu poczuje się docenione.

Najlepsze dodatki do pokoju dziecięcego

Lokomotywa z literek


Tego rodzaju dodatki łączą funkcję zabawek i dekoracji! Nasz sklep posiada kategorię pełną literek o różnych kolorach, które można łączyć w wybrane przez siebie napisy, tworząc swego rodzaju pociąg! Znaleźć można także wagoniki i lokomotywy w różnych barwach. Dobrym pomysłem jest ułożenie imienia. Wszystkie elementy kolejki stworzono z bezpiecznego drewna.

SMALL FOOT Music Box „Jungle” – pozytywka z tańczącymi zwierzątkami (dżungla)


Jak wspominaliśmy wcześniej, pozytywka to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ przyjemne i spokojne melodie ułatwiają dzieciom zasypianie. Omawiany model przedstawia pozytywkę z dwoma figurkami tańczących zwierzątek. Te tańczą dzięki magnetycznej tarczy w środku urządzenia.

Dekoracja SMALL FOOT Kalendarz Adwentowy


Ten produkt doskonale się sprawdzi, jeżeli zbliżają się święta Bożego Narodzenia. To kalendarz adwentowy, który składa się z 24 sakiewek, w których rodzic może ukryć niewielkie upominki. Dzięki temu model ten sprawdzać się może każdego roku!

SMALL FOOT Zamek 3D ze świeczką


Ten produkt posiada bardzo estetyczne wykonanie. Przedstawia zamek, a wycięte w nim otwory przepuszczają światło świeczki znajdującej się za dodatkiem. Należy pamiętać, by dekoracja znalazła się poza zasięgiem dziecka.

Dodaj komentarz