Menu

Gry ogrodowe sposobem na aktywność na świeżym powietrzuAktywność fizyczna jest ważna dla zdrowia dosłownie każdego człowieka, jednak jest szczególnie potrzebna w przypadku najmłodszych, którzy nieprzerwanie rozwijają się, a ruch stymuluje ich ciało do wzrostu oraz dotlenia mózg chłonący każdego dnia nowe informacje. Z tego powodu warto postawić na zabawki, które będą zachęcały malucha do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem są gry ogrodowe dla dzieci! Dlaczego warto i które produkty dobrze się sprawdzą?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest niesamowicie ważne dla młodych osób. Oczywiście, aktywność w domu także daje ruch, jednak na zewnątrz mózg jest bardziej dotleniony, przez co pracuje bardziej efektywnie. Poza tym ruch sam w sobie pozytywnie wpływa na motorykę małą pociechy, rozwija mięśnie. Skorzystać na tym może również koordynacja ruchowa, umiejętność utrzymania równowagi itd.

To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, ponieważ dzieci zbyt wiele czasu spędzają na oglądaniu bajek, grając w gry komputerowe, spędzając czas ze smartfonem. Oczywiście, nie warto kompletnie zakazywać tych czynności, jednak konieczne jest zadbanie o to, by dziecko sporo się ruszało. Dzięki temu zredukowane zostanie ryzyko wystąpienia otyłości, wad postawy itd.

Podczas zabawy w ogrodzie dziecko przebywa na słońcu, a jego promienie stymulują organizm do wytwarzania witaminy D3. Dzięki niej podnosi się sprawność psychiczna, a lepsze samopoczucie pozwala uniknąć chociażby depresji. To nie wszystko, ponieważ zabawa na zewnątrz jest świetną okazją do spędzania czasu z bliskimi, a więc rodzicami, resztą rodziny i zaprzyjaźnionymi pociechami.

Gry ogrodowe dla dzieci występują pod wieloma postaciami. Często, choć nie zawsze wymagają zabawy z innymi. Dzięki temu maluch uczy się zdrowo konkurować, a także wygrywać oraz przegrywać. Są to umiejętności istotne w każdym momencie życia!


Trzeba mieć na uwadze, że sama zabawka może nie zachęcać dostatecznie dziecka do zabawy w ogrodzie, dlatego rodzic powinien dawać mu dobry przykład, a więc zabierać malucha na zewnątrz i spędzać z nim czas.

Jakie gry ogrodowe dla dzieci dobrze się sprawdzą?

SMALL FOOT Draughts and Chess „Active”

Ten produkt to idealny pomysł na wspólną grę rodzica z dzieckiem. To jednocześnie warcaby XXL, a także szachy! Na drewnianych dyskach namalowano bowiem znaki odpowiadające figurom szachowym. Zabawa odbywa się na sporej, materiałowej planszy, którą do podłoża przymocowuje się dołączonymi do zestawu kołkami.

SMALL FOOT Ludo and Ladders Game „Active”

Ten produkt jest bardzo podobny do powyższego, jednak plansza nie przedstawia szachownicy, ale znany wszystkim układ gry w chińczyka. W zestawie znajdują się wszelkie potrzebne pionki, kostka oraz kołki do mocowania planszy w podłożu. Rozmiar produktu jest niemały, ponieważ bok tej kwadratowej planszy jest długi na 85 cm!

SMALL FOOT Gra Rzucanie pierścieniami

Ten wyjątkowy produkt może dać wiele radości samodzielnej pociesze, jednak dobrze sprawdzi się także na przykład w ramach organizowania rodzinnych zawodów. Zasady rozgrywki są niesamowicie proste – gracz musi trafić okrągłym sznurem w bolce na planszy. Przy każdym z nich znajduje się punktacja. Wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej punktów.

SMALL FOOT Tug-Of-War Game „Active” – gra w przeciąganie liny

Przeciąganie liny jest idealnym sposobem na to, by dzieci potrenowały swoją siłę. Zasady są bardzo proste, a do zabawy potrzeba co najmniej dwóch osób. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z produktu korzystało więcej dzieci, a nawet dorosłych. Lina jest bardzo wytrzymała i ma długość 10 metrów.

SMALL FOOT Skittles „Pirate” – kręgle (piraci)

Kręgle to bardzo zabawna gra, która będzie trenowała koordynację dziecka, celność oraz cierpliwość! Do tego dochodzi możliwość przeprowadzenia ciekawych zawodów. Kręgle przedstawiają radosne postacie piratów. Produkt został wykonany z drewna i pomalowano go bezpiecznymi farbami.

Dodaj komentarz