Menu

Piaskownica dla dziecka – wspaniały sposób na zabawę w ciepłe dniDzieci bawią się w piasku od pokoleń. To bardzo dobra propozycja na spędzenie czasu z pociechą, ponieważ wymaga aktywności na świeżym powietrzu, a przy tym daje masę frajdy. Dlaczego piaskownica w ogrodzie to świetny pomysł i jakie produkty są potrzebne do zabawy? Odpowiedzi na to pytanie i nie tylko znajdziesz w niniejszym tekście!

Zabawa w piaskownicy to doskonała forma rozrywki. Wymaga od dziecka precyzji, dlatego doskonale rozwija sprawność manualną. Dochodzi do tego nauka kreatywności, ponieważ z pozornie nic nieprzedstawiającej masy pociecha będzie tworzyć wymyślone przez siebie konstrukcje. To nie wszystko, ponieważ zabawki do piaskownicy mogą urozmaicać zabawę i sprawiać, że pociecha nie znudzi się nawet po długich godzinach spędzonych na dworze.

Dobrym pomysłem jest wspólna zabawa z dzieckiem, ponieważ zacieśni więzi z rodzicem, a przy tym pozwoli samemu opiekunowi odrobinę się rozerwać. Warto zabrać ze sobą butelkę z wodą, ponieważ zwilżony piasek będzie prościej się formował.

Piaskownica dla dziecka to także okazja do poznania swoich rówieśników. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że rolą rodzica jest pokazywanie pociesze, że zabawa z innymi wymaga poszanowania tego, co robią inne dzieci, ponieważ malec może się zdenerwować i np. zniszczyć konstrukcję tworzoną przez rówieśnika. Oczywiście, drobne konflikty mogą nauczyć dziecko zasad panujących w piaskownicy, jednak jeżeli to nadal będzie negatywnie nastawione, lepiej zabrać je do domu i tam wyjaśnić, dlaczego jego zachowanie jest nieodpowiednie. Trzeba też pilnować malucha, by nie brał do ust łopatek, foremek i innych narzędzi znajdujących się w obrębie piaskownicy.

Powyższe zdarzenia mają miejsce najczęściej w przypadku piaskownic na placach zabaw. Co jednak kiedy rodzice dysponują ogrodem? Zabawę można zapewnić samodzielnie! Jak zrobić piaskownicę? Nie jest to sprawa nader skomplikowana, jednak czasochłonna. Należy wykopać prostokątny dół na głębokość około 20 cm i wyłożyć go plastikową folią. Następnie trzeba zbić deski w prostokąt odpowiadający wymiarom dołu, warto także dołożyć do tego belki prostopadłe do ścianek, ponieważ zapewnią wygodniejsze siedzenie na krawędzi. Trzeba pamiętać, by deski były bardzo dokładnie wyszlifowane, ponieważ w przeciwnym wypadku pociecha może się skaleczyć, na przykład przez drzazgi. Samodzielne wykonywanie piaskownicy jednak zabierze rodzicowi wiele godzin pracy, dlatego wygodniejszym rozwiązaniem jest kupno gotowego produktu.

Na rynku można spotkać wiele piaskownic. W sporej większości są one wykonane z plastiku. Dzięki temu są lekkie i nierzadko można je w wygodny sposób składać, co ułatwia transport. Piaskownica mobilna jest odpowiednim wyborem, kiedy np. latem pociecha będzie spędzać czas chociażby u dziadków.

Jakie produkty przydadzą się dziecku podczas zabawy?

SMALL FOOT Zabawki do Piaskownicy

Ten zestaw pozwoli dziecku bawić się na wiele sposobów, dając nowe możliwości i urozmaicając czas spędzony w piaskownicy. Komplet zawiera cztery łopatki różnych rodzajów, motykę, grabie i konewkę, która została wzbogacona o spryskiwacz! Wszystkie akcesoria mieszczą się w dołączonej do opakowania torbie. Dzięki temu przechowywanie zabawek będzie jeszcze prostsze! Każdy element zestawu posiada ciekawy kolor, co tym bardziej będzie zachęcało do zabawy. Narzędzia są metalowe, dlatego w przeciwieństwie do plastikowych odpowiedników nie będą się łamać.

BIG Duża Piaskownica modułowa VARIO z pokrowcem

Ta piaskownica dla dzieci składa się z czterech modułowych elementów, które łączą się ze sobą w bardzo prosty sposób. Ma ona grube krawędzie i cztery wygodne siedziska, dlatego zabawa w takiej piaskownicy na pewno będzie w pełni komfortowa. Producent Big zadbał także o dołączenie do produktu płachty, która pozwoli uchronić piasek przed deszczem i insektami.

Wader Taczka z zestawem do piasku

Ten zestaw natomiast zawiera konewkę, wiaderko, sitko, łopatkę, foremkę przedstawiającą pociąg, a także taczkę. Wszystkie elementy komplety wykonano z tworzywa sztucznego.

Dodaj komentarz