Menu

Dlaczego warto grać w gry planszowe?Każdy człowiek czasami potrzebuje rozrywki, a tym bardziej ludzie młodzi i dzieci. Z tego powodu nierzadko doskonałym wyborem może być granie w gry planszowe. Obecnie można znaleźć wiele propozycji w tym zakresie, dlatego na pewno każdy jest w stanie znaleźć produkt odpowiedni dla siebie. Jakie są najlepsze gry planszowe i dlaczego warto się nimi interesować?

Zalety grania w gry planszowe

Zalety gier planszowych są liczne. Przede wszystkim, kiedy mowa o najmłodszych dzieciach, pociecha ma okazję rozwijać swoje logiczne myślenie, kreatywność. Do tego maluch może nauczyć się przegrywać, a to – stety i niestety – jest bardzo przydatną umiejętnością w dorosłym życiu.

Na rynku znaleźć można liczne gry planszowe „na myślenie”, a z najpopularniejszą z nich praktycznie każdy się spotkał, ponieważ chodzi o szachy. Wymagają one przecież posiadania wiedzy na temat wielu zasad, a także strategicznego i logicznego podejścia – planowania w głowie możliwych scenariuszy dotyczących ruchów, które może wykonać przeciwnik, jak i sam gracz. Oczywiście, granie w gry planszowe wiąże się nie tylko i wyłącznie z rozwojem swojego myślenia, ale także po prostu zabawą.

Żyjemy w czasach, w których na każdym człowieku spoczywa presja. Z tego powodu warto się zrelaksować, na przykład grając w gry planszowe. Do tego dochodzi fakt, że w ten sposób rodzic może niemało ocieplić relację z pociechą i dobrze wpłynąć na wzajemne zaufanie.

Wyróżnić można gry planszowe dla młodzieży, dzieci, dorosłych. Różnią się od siebie najpewniej poziomem skomplikowania i prezentowanymi treściami. Oczywiście, niemałym zainteresowaniem cieszą się także propozycje uniwersalne, takie jak wspomniane szachy.

Rodzic powinien zachęcać pociechę do omawianych gier także z innego powodu. Niestety, w dzisiejszych czasach praktycznie każdy młody człowiek (ale bardzo często również i dorosły) ucieka do wirtualnego świata i zamiast wychodzić z domu, korzysta z telefonu lub tabletu całymi dniami. Tymczasem granie w gry planszowe oferuje przede wszystkim świetną rozrywkę i wymaga zaangażowania, dlatego użytkownik smartfona sam przestanie spoglądać na dotykowy ekran!

Zalety gier planszowych można wymieniać przez długi czas i kto wie, czy udałoby się znaleźć wszystkie. W takim razie, jakie gry planszowe warto kupić do swojego domu?

SMALL FOOT Barykada

Barykada to bardzo ciekawa gra, która polega na dojście pionkiem do końca planszy zwanego wieżą księżniczki. Białe elementy to tzw. barykady. Nie da się ich przeskoczyć, można je tylko „zniszczyć”, stając w ich miejscu. Pionki graczy można zarówno przeskakiwać, jak i zbijać. Plansza umożliwia grę dla maksymalnie czterech uczestników. Rozgrywkę rozpoczyna osoba, która jako pierwsza wyrzuci kostką 1. Wyrzucenie 6 oczek sprawia natomiast, iż gracz może wykonać sześć rzutów kostką (tylko przy rozpoczynaniu gry).

SMALL FOOT Gra Ludo – Chińczyk

Chińczyk to popularna gra, która jest bardzo prosta w swojej istocie, a jednak pozwala świetnie się bawić. Plansza umożliwia grę dwóm, trzem lub czterem graczom. Ich zadaniem jest ustawienie wszystkich pionków w bazie. Rozgrywka rozpoczyna się w momencie, kiedy któryś z graczy wyrzuci sześć oczek. Należy zaznaczyć, że 6 oznacza, iż można stanąć pionkiem na planszy, ale też ponowne rzucić kostką. Opisywany model wyróżniają urocze pionki, do tego wszystko jest wykonane z drewna, a więc jest to również produkt ekologiczny. Plansza jest jednocześnie pudełkiem na pionki i kostkę.

SMALL FOOT Gra 4 W Rzędzie


Tym razem jest to propozycja dla dwóch graczy. Granie w 4 W Rzędzie jest rozwijającym zajęciem, ponieważ prosta rozgrywka często idzie w parze z koniecznością planowania teoretycznych przyszłych ruchów własnych i przeciwnika. Z tego powodu gra uczy strategicznego myślenia, a przy tym daje całą masę frajdy. Nie bez powodu jest uwielbiana zarówno przez dorosłych, jak i najmłodszych. Z tego powodu może stać się idealnym prezentem dla kogoś bliskiego lub osoby, która po prostu lubi gry planszowe.

Dodaj komentarz