Menu

Gokarty jako sposób na zabawę na świeżym powietrzuTwoje dziecko lubi spędzać czas na świeżym powietrzu? A może podchodzi do takich aktywności niechętnie, dlatego potrzeba mu odpowiedniej zachęty? W każdym przypadku zabawkowe pojazdy są doskonałym rozwiązaniem. W niniejszym wpisie poznasz gokarty dla dzieci i dowiesz się, które modele warto wręczyć swojej pociesze!

Aktywność na świeżym powietrzu jest szczególnie ważna dla najmłodszych. Ruch pozwala dzieciom skutecznie się rozwijać, a przy tym promienie słoneczne motywują organizm do produkcji potrzebnej witaminy D3. To nie wszystko, ponieważ przebywanie np. w ogrodzie hartuje organizm, dzięki czemu pociecha będzie mniej narażona na różnego rodzaju przeziębienia i grypy w przyszłości. To nie wszystko, ponieważ na zewnątrz dziecko ma często okazję do spotykania się z rówieśnikami, co pozwala ćwiczyć relacje międzyludzkie, a przy tym daje masę frajdy. Aktywność na świeżym powietrzu to też doskonały czas dla dziecka i rodzica, by zacieśniać swoje więzi.

Gokarty dla młodzieży i dorosłych kojarzą się przede wszystkim z pojazdami mechanicznymi spotykanymi na specjalnych torach. Nic więc dziwnego, że z takowych urządzeń nie korzystają najmłodsi. Nie zmienia to faktu, że gokarty dla dzieci są doskonałym rozwiązaniem. Odpowiedniki dla kilkulatków są wyposażone w pedały zamiast silników, mają cztery koła, dzięki czemu maluch ma zapewnioną stabilność, a nadal może poznawać podstawy działania chociażby rowerów.

Gokarty dla dzieci to także doskonała zabawa. Zwłaszcza jeśli pociecha może bawić się tak z innymi maluchami, na przykład w ramach wyścigów – oczywiście pod czujnym okiem rodzica. Nie wiesz, gdzie jeździć gokartem? Dobrze sprawdzą się parki, ponieważ rodzic będzie mógł obok spacerować, a trasa nie będzie nudna. Dobrym pomysłem może być także ogród, jeśli ma dostateczną powierzchnię.

Jakie gokarty dla dzieci dobrze się sprawdzą?

BERG Gokart GO² Jeździk na Pedały 2w1 Niebieski


Omawiany model jest idealną propozycją dla najmłodszych. Jest to bowiem jeździk, a kiedy rozłoży się jego pedały, to zamienia się w niewielkiego gokarta. Z tego powodu z produktu korzystają nawet 10-miesięczne dzieci. Cztery koła zapewniają stabilność, a pastelowe kolory przyciągają uwagę.

Gokart na pedały Reppy Rider Ciche koła 2-6 lat do 40 kg BERG


Ten gokart sprawdzi się u starszych dzieci (nawet do 6 lat). Jego maksymalne obciążenie wynosi 40 kg. Na uwagę zasługują ciche koła, skrętna kierownica, a także możliwość jechania zarówno do przodu, jak i do tyłu. Przy tym wszystkim pojazd ma hamulec, który zapewni większe bezpieczeństwo. Konstrukcja gokarta jest stalowa, a więc bardzo wytrzymała.

Berg Gokart Na Pedały Buzzy Jeep Sahara Ciche koła 2-5 lat do 30 kg


Ten produkt spodoba się każdemu małemu miłośnikowi samochodów marki Jeep, ponieważ jego design nawiązuje do wzornictwa marki. Jazda gokartami tej serii jest szczególnie wygodna, ponieważ pojazdy posiadają amortyzatory, miękkie koła z bieżnikiem, a dochodzi do tego regulacja wysunięcia siedziska. Regulacji podlega również wysokość kierownicy.

BERG Gokart na pedały John Deere Ciche koła 2-5 lat do 30 kg


Wzornictwo tego gokarta przypomina traktor, co spodoba się fanom rolnictwa. Produkt waży zaledwie 7 kg, a jego obciążenie maksymalne to 30 kg. Siedzisko można regulować. Przednia oś jest skrętna. Opony wykonano z materiału odpornego na ścieranie, a bieżnik ułatwia sterowanie w trudnych warunkach.

BERG Tereonowy Gokart na pedały DEUTZ FAHR BFR Pompowane koła od 5 lat


To zdecydowanie najbardziej skomplikowany model w tym zestawieniu. Posiada bardzo solidną konstrukcję metalową. Oś wahliwa zapewnia stabilność podczas jazdy na nierównym terenie, a system BFR pozwala na użycie nożnych pedałów. Przy tylnej osi znajdują się błotniki. Jest to gokart o dość sporych rozmiarach, dlatego jest wskazany dla pociech od piątego roku życia. Traktorowy bieżnik opon zapewnia lepszą przyczepność.

Dodaj komentarz