Menu

10 pomysłów na zabawę z dzieckiem w domuSpędzanie czasu z pociechą to nie tylko opieka, ale także sporo frajdy. Na pewno każdy rodzic ma nieraz ubaw po pachy w trakcie zabawy ze swoim maluchem. Czas z dzieckiem w domu może być bardzo ciekawy, jednak czasami opiekunom brakuje pomysłów – dlatego stworzyliśmy niniejsze zestawienie. Znajdziecie w nim 10 pomysłów, które być może zainspirują Was do zabawy. Zapraszamy do lektury!

Fajne zabawy dla dzieci w domu – dlaczego warto?

Zabawa z dzieckiem w domu nie tylko daje frajdę, ale może być również rozwijająca. Ponadto buduje zaufanie i zacieśnia więzi, dlatego tym bardziej warto zatroszczyć się o relację z malcem i wymyślać coraz to nowe sposoby spędzania czasu.

Pomysły na zabawę z dzieckiem w domu – 10 przykładów

Budowanie z kartonów – jeśli masz w domu zalegające kartony, to można je z wykorzystać do budowy różnych konstrukcji. Wystarczy mieć flamastry i klej, ewentualnie taśmę i odrobinę wyobraźni. Możecie stworzyć miasto, zamek, smoka lub cokolwiek innego, o czym zamarzycie!

Rzut do celu – ogromną zaletą jest w tym przypadku jest uniwersalność. Zawody w rzucaniu to doskonała zabawa dla dzieci w wieku 7, 5 czy 2 lat – wiek nie ma znaczenia, bawić może się każdy maluch. Warto jednak dopasować poziom trudności zadania do rozwoju malca. Możesz urozmaicić tę grę i porozkładać różne naczynia oraz stworzyć punktację.

Tor przeszkód – można go stworzyć z wielu przedmiotów, takich jak krzesła czy poduszki. Pamiętajcie jednak, żeby zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo podczas zabawy.

Ciepło-zimno – możesz ukryć pewną rzecz w domu, na przykład ciastko stanowiące nagrodę i kierować malucha do celu na prostej zasadzie, według której “ciepło” oznacza zbliżenie się do celu, a “zimno” oddalenie.

Poszukiwanie skarbu – tutaj polecamy napisanie kilku kartek z wskazówkami. Pierwsza powinna prowadzić do kolejnej i tak aż do znalezienia “skarbu”. Można utrudnić zabawę przez zagadki lub wykonywanie zadań. Nawet jeśli dziecko nie potrafi jeszcze czytać, może je przecież odczytać rodzic.

Pluszowy teatr – chyba każde dziecko ma pluszaki. Można je wykorzystać do stworzenia przedstawienia teatralnego. To świetny sposób na rozwój kreatywnego myślenia. Jeśli pociecha zechce, może zatrudnić dodatkowego aktora, czyli oczywiście opiekuna.

Gry planszowe – to jedno z prostszych, a jednak ciekawszych rozwiązań na wspólną zabawę rodzica z dzieckiem. Na rynku można znaleźć całą masę planszówek, które różnią się skomplikowaniem, liczbą graczy czy sposobem rozgrywki. W wielu sytuacjach ćwiczą strategiczne myślenie i logikę.

Kółko i krzyżyk – prawdopodobnie każdy zna zasady tej gry. Jest dobrym rozwiązaniem, kiedy mamy do dyspozycji niewielką ilość czasu na zabawę.

Kręgle – można je kupić w sklepie z zabawkami, albo zrobić z domowych akcesoriów, na przykład z butelek (najlepiej plastikowych).

Bal przebierańców – to okazja do ubrania zabawnych strojów. Można je stworzyć samodzielnie, np. śmiesznie dobierając odzież znajdującą się w domu. Dziewczynka może np. ubrać koszulkę taty jako sukienkę. Ta forma rozrywki pobudza twórcze myślenie u dzieci.

Zabawa z dzieckiem w domu – skorzystaj z zabawek

SMALL FOOT Gra 4 W Rzędzie – gra planszowa

Gra polega na ułożeniu 4 żetonów w rzędzie. Jest dwuosobowa. To świetne rozwiązanie, jeśli chce się zadbać o logiczne oraz strategiczne myślenie malucha. Produkt wykonano z drewna.

SMALL FOOT Gra Rzucanie pierścieniami – Rzutki

Zabawa w rzucanie do celu może się przerodzić w zawody dla całej rodziny. Podstawa posiada punktację, która ułatwi znalezienie zwycięzcy. W zestawie znajduje się 5 obręczy do rzucania.

SMALL FOOT Bierki Drewniane Mikado

Bierki to kolejny ciekawy pomysł na zabawę z dzieckiem w domu. Gra polega na tym, żeby wyciągnąć jak najwięcej bierek bez poruszenia innymi. Co ciekawe, pojedyncza bierka z tego zestawu ma 50 cm długości, dlatego produkt jest niejednokrotnie wykorzystywany również jako zabawka ogrodowa.

SMALL FOOT gra Kółko i Krzyżyk – gra magnetyczna

Kółko i krzyżyk w zabawnej odsłonie, ponieważ pionki przedstawiają kotka i myszkę. Są magnetyczne, dlatego produkt może się przydać nie tylko w domu, ale też w podróży.

Dodaj komentarz