Menu

10 pomysłów na zabawę piaskiem kinetycznymPiasek kinetyczny to mieszanka nietoksycznego, naturalnego piasku z polimerem, łączącym ziarenka w masę. Konsystencja ruchomego piasku jest bardzo przyjemna w dotyku i niezwykle relaksująca. Piasek kinetyczny jest wykorzystywany w przedszkolach oraz  placówkach terapeutycznych. Gwarantuje on także świetną zabawę w domowych warunkach.

Co można zrobić z piasku kinetycznego? 10 pomysłów na świetną zabawę

Z piasku kinetycznego można tworzyć fantazyjne zamki, labirynty i inne budowle. Warto wykorzystać ten materiał do zabaw edukacyjnych, które zapewnią dziecku frajdę, a ponadto nauczą podstawowych czynności. Poniżej przedstawiamy dziesięć pomysłów na zabawę z piaskiem kinetycznym.

  1. Bardzo ciekawą i rozwijającą opcją jest odciskanie na piasku dłoni lub stóp. Taka zabawa gwarantuje niezwykłe wrażenia dotykowe i przyjemny masaż.

  2. W piasku kinetycznym można ukryć różne przedmioty np. kamyki czy muszelki i bawić się z dzieckiem we wspólne poszukiwanie skarbów.

  3. Świetną opcją na edukację przy pomocy piasku kinetycznego jest ulepienie chlebka i krojenie go na kromki. W ten sposób można nauczyć malca, jak posługiwać się nożem do pieczywa i dodatkowo potrenować cierpliwość i koordynację.

  4. Zabawa piaskiem kinetycznym może również polegać na robieniu babek z piasku, czy też lepieniu kulek. Gdy dziecko rozgniecie masę, granulki będą delikatnie opadać z dłoni, zapewniając przyjemne uczucie. Taka rozrywka relaksuje, odpręża i odstresowuje.

  5. Bardzo ciekawą opcją jest także rozwałkowywanie masy przy pomocy kuchennego wałka. Dziecko w ten sposób uczy się podstawowych czynności, które przydadzą mu się w życiu codziennym.

  6. Piasek kinetyczny sprawdzi się również podczas zabawy w budowniczego. Wykorzystując koparki i inne zabawkowe pojazdy, dziecko może transportować piasek na budowę. Taka rozrywka świetnie sprawdzi się podczas zabawy w grupie. Dzieci mogą ze sobą współpracować i integrować się.

  7. Na wygładzony piasku można rysować, pisać oraz tworzyć ciekawe szlaczki. Przy jego pomocy można uczyć dziecko literek, cyferek a nawet sylab. Z pewnością będzie to dla malucha dużo ciekawsza opcja, niż pisanie na kartce papieru. Jest to doskonały sposób na połączenie zabawy z nauką.

  8. Zabawa z piaskiem kinetycznym może również polegać na tworzeniu płaskorzeźb. Przy pomocy tej niezwykłej masy dziecko ma szansę kreować portrety i inne dzieła. Taka rozrywka świetnie wpływa na rozwój dziecka i jego kreatywność. Może się okazać, że Twój maluch to mały artysta.

  9. Przy pomocy piasku kinetycznego można uczyć dziecko kształtów oraz figur geometrycznych. Wystarczy zaopatrzyć się w foremki lub użyć podstawowych przedmiotów, które wszyscy mamy w domu.

  10. Bardzo popularną zabawą z piaskiem kinetycznym jest budowa jeża. Ta fantastyczna rozrywka polega na ulepieniu podstawy i wbijaniu w nią wykałaczek lub patyczków, które będą pełniły rolę kolców. Jest to świetna zabawa, która ćwiczy małą motorykę malucha, a przy okazji gwarantuje dużo śmiechu i frajdy.

Piasek kinetyczny – jaki kupić?

Piasek Kinetyczny 1000g (różowy)

Ten wyjątkowy produkt zapewni dziecku wielogodzinną, edukacyjną zabawę. Kolorowy piasek kinetyczny pozwala stworzyć piaskownicę w domowych warunkach. Ponadto doskonale oddziałuje on na zmysł dotyku oraz integrację sensoryczną. Zabawa z piaskiem kinetycznym stymuluje koordynację wzrokowo-ruchową i rozwija zdolności manualne malucha. Ten niezwykły produkt jest przeznaczony dla dzieci już od drugiego roku życia. Jest on w pełni bezpieczny i nietoksyczny. Przy jego pomocy można formować różnego rodzaju budowle i tworzyć ciekawe figury. Ta niezwykła rozrywka to doskonały sposób na relaks i poprawienie koncentracji malucha. Zabawa piaskiem kinetycznym to świetny pomysł na spędzenie czasu z przyjaciółmi czy rodzeństwem. Taka rozrywka doskonale sprawdzi się podczas urodzin dziecka. Wspólne budowanie zamku z piasku lub formowanie ciekawych kształtów zapewni maluchom wielogodzinną zabawę.

W sprzedaży dostępne są różne wersje kolorystyczne piasku kinetycznego – niebieski, różowy, zielony, żółty. Warto sięgnąć po kilka kolorów i umożliwić dziecku tworzenie wielobarwnych budowli i form.

Dodaj komentarz