Menu

Jak prać i prasować ubranka dla dzieci?Kiedy w naszym życiu pojawia się dziecko, cały nasz świat ulega całkowitej odmianie. Są to piękne i szczęśliwe chwile, które oprócz radości i pojawiającego się lęku o naszą pociechę, wypełnione są także nowymi obowiązkami. Jednym z nich jest pranie dziecięcych ubranek, które jest jedną z najczęściej wykonywać w życiu każdej matki czynności. Ubranka naszego dziecka są niezwykle delikatne i wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby jak najdłużej zachowały swój estetyczny wygląd i chroniły wrażliwą skórę naszego maluszka.

Jak prać dziecięce ubranka?

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że skóra naszego potomka rozwija się aż do 3 roku życia. Dlatego tak istotna jest odpowiednia pielęgnacja jego ubranek, których zadaniem jest ochrona malucha przed działaniem niekorzystnych czynników mogących doprowadzić do jej naruszenia. Używając niewłaściwych proszków oraz płynów do płukania możemy negatywnie wpłynąć na stan zdrowia naszego dziecka, wywołując u niego alergie, oraz bolesne i swędzące podrażnienia, dlatego tak ważne jest wybieranie produktów specjalnie przeznaczonych dla najmłodszych.

Wybierając konkretne preparaty, musimy mieć na uwadze, że skóra naszego dziecka jest znacznie cieńsza i delikatniejsza od skóry dorosłego człowieka, dlatego łatwiej ulega wszelkim uszkodzeniom. Nie jest ona tak odporna, a także nie ma w pełni wykształconych mechanizmów obronnych. W wyniku tego nie potrzeba wiele, aby pojawiły się na niej drobne krostki, zaczerwienienia, a nawet odparzenia, które wywołają ból u naszej pociechy. Dlatego podczas prania dziecięcych ubranek powinniśmy postawić na produkty w jak największym stopniu pozbawione chemii i zawierające bardzo delikatne substancje. W pierwszych miesiącach, a nawet latach życia skóra dziecka nie jest przyzwyczajona do naszpikowanych chemią proszków i płynów, przez co podczas kontaktu z wypranych w nich ciuszkach, może nabawić się alergii.

W ilu stopniach prać ubranka niemowlęce?

Przede wszystkim nie możemy zapominać o regularnym praniu ubranek dziecięcych, dzięki czemu zachowamy ich maksymalną czystość i pozbędziemy się szkodliwych dla malucha zarazków. Ciuszki naszego potomka warto prać w temperaturze przekraczającej 60 stopni Celsjusza, najlepiej nie mieszając ich z ubraniami pozostałych członków rodziny. Dzięki temu uzyskamy pożądany efekt, a nasz maluch będzie się prawidłowo rozwijał.

Często pojawiającą się i nurtującym nas pytaniem jest zagadnienie związane z czasem prania ubranek dla noworodka. W takim razie – kiedy prać ubranka dla noworodka? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, jednak najlepiej jeśli zrobimy to, jak najczęściej. Dzięki temu ubranka naszego maleństwa będą świeże, co przyczyni się do zachowania odpowiedniej pielęgnacji naszego dziecka.

Dlaczego trzeba prasować ubranka niemowlaka?

Mimo wielu zdań na ten temat prasowania ubranek naszego maluszka jest ono mającą duże znaczenie czynnością, ponieważ nie tylko je zmiękcza, ale także dzięki wysokiej temperaturze pomaga w pozbyciu się zarazków. Podczas prasowania ubranek noworodka dochodzi do ich dezynfekcji, a wszystkie drobnoustroje i zarazki zostają zabite. Ponadto prasowanie przyczynia się również do zmiękczenia ubranek naszego dzidziusia, dzięki czemu zmniejszamy w ten sposób ryzyko podrażnienia delikatnej skóry naszego dziecka.

Nie zapominajmy także o kilku zasadach prasowania ubranek noworodka. Przede wszystkim używane do tego żelazko powinno mieć czystą stopę. Dzięki temu zapobiegniemy przyleganiu wszelkiego rodzaju brudu do jego odzieży.

Ważną sprawą jest także prawidłowa temperatura, czyli najlepiej taka, która nie będzie przekraczała znajdujących się na metce zaleceń producenta. Pamiętajmy jednak, że jeśli ustawimy zbyt niską temperaturę, żelazko nie będzie miało szansy pozbyć się szkodliwych bakterii.

Jak prać i prasować dziecięce ubranka? Podsumowanie

Wiemy już, że zarówno pranie, jak i prasowanie ubranek naszego dziecka jest konieczne, jednak wymaga specjalnych warunków. Wynika to z delikatnej skóry naszego maleństwa, która w pierwszym roku życia nie potrafi poradzić sobie ze zbyt silnymi składnikami zawartymi w proszkach oraz nie jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego tak istotne jest pranie dziecięcych ubranek w pozbawionych chemii proszkach i prasowanie ich w odpowiedniej, zabijającej wszelkie drobnoustroje temperaturze.

Dodaj komentarz