Menu

TOP 5 najlepszych gier zręcznościowych dla dzieciGry zręcznościowe dla dzieci zdecydowanie wyróżniają się na tle innych rodzajów gier. Zazwyczaj nie posiadają planszy, lecz są wyposażone w inne, ciekawe elementy. Najczęściej polegają na układaniu figur bądź wzorów oraz ich zapamiętywaniu. Gry zręcznościowe są bardzo polecane dla dzieci na etapie rozwoju, ponieważ rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, zręczność oraz zdolność logicznego myślenia. Ponadto poprawiają refleks i sprawność manualną, a także uczą jak dojść do celu.

Jeśli chcesz poznać najlepsze gry zręcznościowe dla dzieci, zapoznaj się z poniższym rankingiem.

1. TOOKY TOY Jenga Zwierzęta Gra Zręcznościowa

TOOKY TOY Jenga Zwierzęta to gra zręcznościowa przeznaczona dla dzieci od 3. roku życia. Składa się ona z 79 kolorowych elementów z pięknymi motywami zwierzątek. Istnieje wiele możliwości jej ułożenia, dlatego gwarantuje ona wielogodzinną zabawę. TOOKY TOY Jenga Zwierzęta ma wiele zalet. Przede wszystkim jest produktem ekologicznym, w pełni bezpiecznym dla środowiska i dziecka. Ponadto doskonale wpływa na rozwój maluszka. Rozwija zręczność, umiejętność logicznego myślenia, zdolność rozróżniania zwierząt i precyzję. Dodatkowo uczy kolorów, pracy z innymi i cierpliwości.

2. TOOKY TOY Gra Zręcznościowa Łowienie Rybek Wędkowanie

Kolejne miejsce w naszym rankingu gier zręcznościowych dla dzieci zajmuje TOOKY TOY gra w łowienie ryb. Składa się ona z dwóch drewnianych wędek, zwierzątek oraz planszy, która imituje podwodny świat. Wykonana została z drewna i pokryta nietoksycznymi farbami w pięknych, żywych kolorach. Gra w łowienie rybek świetnie wpływa na rozwój maluszka – rozwija koordynację ruchową, a także uczy cierpliwości, precyzji i zdrowej rywalizacji. Przeznaczona jest ona dla dzieci od 3 do 6 roku życia. Zapewnia świetną zabawę na wiele godzin. Jej piękne kolory i wzory zachwycają najmłodszych i zachęcają do gry. 

3. SMALL FOOT Skittles „Frog” – kręgle (żabki)

Trzecie miejsce w rankingu najlepszych gier zręcznościowych dla dzieci zajmują kręgle żabki. Przyciągają one wzrok maluchów swoją piękną, bajkową estetyką. Nadają się do zabawy w domu i na dworze. Doskonale sprawdzają się do zabaw w grupie. Ponadto świetnie wpływają na rozwój malucha. Kręgle żabki poprawiają koordynację ruchową i równowagę, a dodatkowo uczą zdrowej rywalizacji. Zestaw zawiera 6 kręgli wyglądających jak słodkie, uśmiechnięte żabki oraz 4 kule w różnych barwach. Jego elementy wykonane są z wysokiej jakości drewna i wykończone tak, aby były w pełni bezpieczne dla maluszków.

4. VIGA Drewniana Gra Zręcznościowa Spadający Żołądź Układanka

Do najlepszych gier zręcznościowych można z pewnością zaliczyć również drewnianą grę Spadający żołądź renomowanej marki Viga. Polega ona na budowaniu ściany w odpowiednio przygotowanych blokach. Na szczycie ścianki należy położyć żołędzia i po kolei wyciągać cegły. Gdy ściana runie następuje koniec gry. Zabawa Spadający żołądź uczy malucha rozwiązywania problemów, strategii i logicznego myślenia. Ponadto poprawia koordynację ręka-oko. Wykonana jest ona z najwyższej jakości materiałów i wykończona tak, aby w żaden sposób nie zagrażać bezpieczeństwu dziecka. Zachwyca swoimi kolorami i motywami. Przyciąga wzrok maluchów i zachęca do zabawy.

5. CLASSIC WORLD Gra Edukacyjna Układanie Ptaków

W rankingu gier zręcznościowych dla dzieci nie mogło zabraknąć gry edukacyjnej Układanie ptaków marki CLASSIC WORLD. Zestaw zawiera 20 klocków, 2 ptaki i kostkę. Wszystkie elementy wykonane są z drewna bukowego i cechują się wysoką jakością, trwałością oraz piękną estetyką. Gra Układanie ptaków uczy zdrowej rywalizacji i zapewnia świetną zabawę na długie godziny. Poprawia ona zdolności komunikacyjne, dodaje pewności siebie i śmiałości. Jest ona produktem ekologicznym, w pełni bezpiecznym dla dziecka oraz środowiska. Zachwyca ona swą stylistyką i jakością wykonania. Warto zaznaczyć, że została ona zaprojektowana w samym Paryżu. Gra Układanie ptaków przeznaczona jest dla dzieci od 3. roku życia. Idealne nadaje się na prezent!

Dodaj komentarz