Menu

Jaką piaskownicę dla dziecka wybrać?Stworzenie  w ogrodzie komfortowej przestrzeni dla dzieci wymaga poświęcenia nieco czasu, aby dobrać odpowiednie elementy do odpoczynku i zabawy. Pociechy zazwyczaj najchętniej spędzają czas na świeżym powietrzu, a wybrane przez rodziców huśtawki, trampoliny, stoliczki, krzesełka czy zjeżdżalnie jeszcze bardziej go umilą.

Wśród najczęściej wybieranych elementów wyposażenia dziecięcego kąta w ogrodzie widnieją piaskownice. W ich wnętrzu maluchy mogą puścić wodze fantazji i przemienić kilogramy piasku w dowolną krainę. Jednak wybór odpowiedniego modelu bywa trudny, dlatego rodzice, którzy decydują się na postawienie tego elementu na własnej posesji, bardzo często zastanawiają się, jaką piaskownicę dla dziecka wybrać.

Jaka piaskownica dla dziecka? Kształt

Na rynku dostępne są piaskownice o przeróżnych kształtach. Wybór jednego egzemplarza zależy w takim przypadku przede wszystkim od preferencji dziecka. Możesz postawić na jeden z klasycznych modeli o kwadratowym, prostokątnym bądź okrągłym kształcie. Inne maluchy będą natomiast chętniej bawić się w piaskownicy imitującej motyla, gwiazdę, statek, żółwia, rybę, czy muszlę.

Piaskownica dla dziecka – jaką wybrać? Materiał

Jeśli zależy Ci na tym, aby kupiona piaskownica przetrwała różnorodne czynniki zewnętrzne i była do dyspozycji dzieci przez cały rok, postaw na model wyprodukowany z drewna. Tego typu zabawki zazwyczaj powstają z solidnych gatunków drzew oraz przed skierowaniem do sklepu są starannie impregnowane specjalnymi preparatami. Dzięki temu piaskownica nie zniszczy się ani nie przestanie estetycznie wyglądać, nawet jeśli zostanie wystawiona na deszcz, grad, śnieg czy intensywne promienie słoneczne.

Co więcej, gdy dysponujesz stosunkowo małą posesją, lepszym pomysłem będzie zainwestowanie w piaskownicę wykonaną z tworzywa sztucznego oraz posiadającą w zestawie przykrycie. Jeśli wybierzesz taki model, zaoszczędzisz miejsce, ponieważ w upalne dni kupiona przez Ciebie zabawka może stać się także niewielkim basenem.

Piaskownica dla dziecka – jaka stanowi najlepszy wybór? Rozmiar

Gdy już zdecydujesz, z jakiego materiału i jaki kształt powinna mieć wymarzona piaskownica dla dzieci, zastanów się także nad jej wymiarami. Rozmiar tego elementu wyposażenia ogrodu należy dostosować przede wszystkim do dwóch czynników – dostępnej przestrzeni oraz potrzeb maluchów.

Jeśli masz z rodziną do dyspozycji niewielki ogródek, raczej nie znajdziesz miejsca na zamontowanie piaskownicy dla dzieci o imponujących rozmiarach. Na szczęście na rynku dostępne są kompaktowe modele, które również z pewnością dostarczą ogrom zabawy maluchom. Ponadto w przypadku posesji o małych rozmiarach warto stawiać na piaskownice wielofunkcyjne. Takie egzemplarze jeszcze bardziej poszerzą możliwości zabawy bez konieczności przeznaczenia miejsca na kolejne elementy.

Przy wyborze rozmiaru piaskownicy ważna jest również liczba dzieci, które będą z niej korzystać. Jeśli planujesz zakup zabawki dla jedynaka lub dwójki pociech, nie potrzeba zbyt dużego modelu. Jednak, gdy maluchów jest trójka i więcej, warto zadbać o większą piaskownicę, aby każde dziecko miało odpowiednio dużo miejsca do zabawy.

Jaką piaskownicę dla dziecka wybrać? Maludas

Kiedy rodzice już zastanowią się nad pożądanymi cechami piaskownicy dla ich dziecka, poszukiwania konkretnego egzemplarza warto rozpocząć od naszego sklepu z zabawkami Maludas. To właśnie tam zadbaliśmy o skompletowanie specjalnej kategorii, w której znajdują się różnorodne modele. Wśród nich znajdziesz między innymi piaskownice wykonane z tworzywa sztucznego czy drewna, posiadające przykrycia lub parasolki w zestawach czy takie o dużych bądź mniejszych rozmiarach.

Co więcej, poza standardowymi modelami o formie kwadratu, prostokąta, sześciokąta czy koła, oferujemy również piaskownice o nietypowych kształtach, jak pień drzewa, motylek, żółw, gwiazdka lub muszelka. Ponadto w tej samej oraz w innych kategoriach znajdziesz także ogrom różnorodnych akcesoriów i zabawek do wykorzystania w trakcie zabawy w piasku.

Dodaj komentarz