Menu

Dzieci w basenie – jak zadbać o komfortowe warunki w trakcie kąpieli?Ciepłe, letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz – zwłaszcza na zabawach w basenie. To jedna z ulubionych atrakcji wakacyjnych wszystkich dzieci, dlatego warto odpowiednio przygotować się na nadchodzący sezon, wyposażając się w wysokiej jakości basen z naszego asortymentu. Dobre wyposażenie to jednak nie wszystko – sprawdź nasze wskazówki na temat tego, jak zadbać o komfort Twoich pociech w trakcie kąpieli. W poniższym artykule odpowiadamy na najczęstsze pytania zatroskanych rodziców, dotyczące na przykład temperatury wody w basenie dla dzieci.

Jak dbać o wodę w basenie dla dzieci?

Basen ogrodowy to nieodłączny element udanych wakacji spędzanych w domu. Aby jednak zabawa w nim była w pełni bezpieczna dla naszych pociech, nie możemy zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji zbiornika. Kwestia tego, jak dbać o wodę w basenie dla dzieci, nie jest trudna, jednak należy mieć na uwadze kilka rzeczy. Przede wszystkim należy do nich kontrola poziomu pH wody, który optymalnie powinien oscylować w granicach 7,0-7,4. Do tego celu przydadzą się paski testowe dostępne w naszym asortymencie, które są proste w zastosowaniu i interpretacji. Pozwolą określić nie tylko poziom pH, ale również zawartość innych chemikaliów, takich jak wolny chlor. Jeżeli poziom pH jest mniejszy lub większy od wskazanej wyżej wartości, należy go wyrównać za.;/ pomocą specjalnych środków.

Czy chlor w basenie jest szkodliwy dla dzieci?

Po ustaleniu poziomu pH wody, przyszedł czas na jej dezynfekcję. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się chlor, który jest przystępny cenowo. Wielu rodziców martwi się jednak, czy chlor w basenie jest szkodliwy dla dzieci. W większości przypadków – o ile została zastosowana odpowiednia ilość substancji – odpowiedź będzie przecząca. Należy mieć jednak na uwadze, że skóra dzieci jest bardzo delikatna, dlatego warto przetestować, w jaki sposób zareaguje na chlorowaną wodę. Co więcej, chlor może nie być najlepszą opcją również ze względu na swój charakterystyczny, ostry zapach oraz fakt, że powoduje szczypanie oczu.

Z tego powodu coraz więcej rodziców decyduje się na stosowanie preparatów z tlenem aktywnym. Najczęściej występuje on pod postacią tabletek i wiąże się z mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia niepożądanych skutków. Pamiętajmy, że do pierwszego oczyszczania wody basenowej należy zastosować się do instrukcji dotyczącej dezynfekcji szokowej, polegającej na zastosowaniu dużej ilości preparatu.

Ile może stać woda w basenie dla dzieci?

Częstym pytaniem rodziców, którym zależy na zdrowiu i komforcie swoich pociech podczas wodnych zabaw, jest to, ile może stać woda w basenie dla dzieci. Przyjmuje się, że co najmniej raz na tydzień należy uzupełnić zbiornik oraz wymienić około 10 procent znajdującej się w niej wody. Jeżeli mamy do czynienia z niewielkimi basenikami dla młodszych dzieci – których szeroki wybór znajdziesz w naszej ofercie – częsta wymiana zawartości nie sprawi nam żadnego problemu, dlatego można robić to częściej. Raz na tydzień należy również sprawdzać pH wody i przeprowadzać dezynfekcję.

Jaka powinna być temperatura wody w basenie dla dzieci?

Kwestią, o którą należy zadbać, jest również odpowiednia temperatura wody w basenie dla dzieci. Będzie ona nieco różna w zależności od tego, ile lat mają nasze maluchy. Jeżeli chcemy zaznajomić z basenem niemowlaka, miejmy świadomość, że nasza pociecha nie potrafi samodzielnie regulować temperatury swojego ciała. Z tego powodu temperatura wody w basenie powinna wynosić około 33 stopnie Celsjusza. W przypadku starszych dzieci do 7 roku życia powinny być to 30-32 stopnie, natomiast powyżej 7 roku życia maluchy mogą kąpać się w wodzie mającej 29-30 stopni.

Pamiętajmy przy tym, że do ukończenia 5 roku życia nie zaleca się, by dziecko korzystało z basenu, którego woda ma temperaturę 37,7 stopni, dlatego nie powinno korzystać z jacuzzi. Granice optymalnej temperatury łatwo przekroczyć – wyposaż się w termometr do basenu z naszego asortymentu, by móc kontrolować ją na bieżąco i nie martwić się o komfort oraz zdrowie maluchów.

Dodaj komentarz