Menu

Co robić w ferie z dzieckiem?Ferie to czas, na który z utęsknieniem czeka każde dziecko. Jednak zaplanowanie wspólnych ferii z dzieckiem z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Należy zadbać o to, aby pociecha się nie nudziła, spędzić wspólnie czas w gronie rodziny, a do tego zaznać odrobinę odpoczynku. Na ten cel trzeba również przeznaczyć odpowiedni budżet. Nic więc dziwnego, że rodzice często zadają sobie pytanie, co robić w ferie z dzieckiem. Z pewnością przedstawione poniżej propozycje pozwolą wybrać rozwiązanie, które przypadnie do gustu całej rodzinie.

Co robić z dzieckiem w ferie? — postaw na kreatywność

W zabawie z dziećmi z pewnością najlepiej sprawdza się kreatywne podejście. Będąc w domu, można przygotować ciekawy tor przeszkód. Można do tego wykorzystać krzesła, liny, poduszki, zabawki oraz inne rzeczy, które można znaleźć w domu. Dobrym pomysłem jest także wykonanie prowizorycznej huśtawki, hamaku oraz drabinki. Świetnym rozwiązaniem jest także wigwam lub tipi, można także postawić na stworzenie bazy przy pomocy koców oraz poduszek.

W domowym placu zabaw nie może także zabraknąć basenu z kulkami. Aby zrobić go w domowym zaciszu, wystarczy jedynie dmuchany basen oraz kolorowe piłeczki. Są one ogólnie dostępne. Rodzice kupią je w każdym sklepie z zabawkami czy markecie. Ciekawym pomysłem jest piasek kinetyczny. Ten niezwykle plastyczny materiał pozwala na formowanie różnorodnych kształtów. Zapewni to nie tylko kreatywną zabawę, ale także świetnie spędzony czas z dziećmi.

Co robić z dzieckiem w ferie zimowe?

Ferie zimowe to najlepszy czas na to, aby rozpocząć nowe aktywności. Do tych najbardziej popularnych należą oczywiście narty oraz łyżwy. W miastach, szczególnie zimą, można znaleźć wiele stoków oraz lodowisk, na których maluch może stawiać swoje pierwsze kroki w łyżwach lub nartach. Do tego celu idealnie sprawdzi się jednak również niewielki pagórek w pobliżu domu. Dziecko będzie mogło poćwiczyć tam równowagę oraz zaliczy swoje pierwsze zjazdy. Sprawi to, że maluch poczuje się pewniej, a nauka jazdy na nartach w późniejszych latach sprawi mu znacznie mniej trudności. Co jednak najważniejsze, szaleństwo na białym puchu sprawi mnóstwo radości.

Świetnym miejscem, gdzie dziecko również może wyładować swoją energię, jest siłownia pod chmurką, nie zawadzi także odwiedzić pobliskiego placu zabaw. Co prawda zjeżdżalnia czy piaskownica nie są świetnym miejscem do zabawy zimą, co innego karuzela lub huśtawka. Plac zabaw to również świetne miejsce, na którym można zorganizować rodzinną bitwę na śnieżki.

Co robić w ferie z dzieckiem? Jakie aktywności w domu?

Jednym z najlepszych sposobów na budowanie więzi w rodzinie są aktywności w domu w otoczeniu bliskich. W tym celu najlepiej sprawdzą się gry planszowe. Przeganiają one nudę, a także rozwijają wiele cennych umiejętności. Jest to również element zdrowej rywalizacji w gronie rodziny. Wybór jest naprawdę szeroki — od chińczyka, przez gry pamięciowe, aż po skomplikowane strategie. Co jednak najważniejsze, gry planszowe to aktywność, w której może uczestniczyć cała rodzina.

Jednak ferie to także doskonały okres do nauki bardziej skomplikowanych gier. Mowa tu konkretnie o grach karcianych i szachach. Można także poukładać puzzle, co znacznie rozwija pamięć i koncentrację. Gier poprawiających te aspekty jest naprawdę wiele. Jednak rodzice, którym zależy na najlepszej jakości i świetnej zabawie powinni zapoznać się z ofertą sklepu Maludas. Można znaleźć tu nie tylko planszówki, ale również rowerki, pluszaki, klocki do układania oraz wiele innych.

Co robić z dzieckiem w ferie? Spotkanie z naturą

Ferie to także okres, kiedy można bliżej przyjrzeć się faunie i florze. Dobrą zabawą może okazać się przygotowanie własnoręcznie robionych doniczek i zasadzenie w nich bardziej egzotycznych roślin, takich jak awokado. Zimą warto też zadbać o ptasich przyjaciół. Zbudowanie karmnika dla ptaków okaże się świetną aktywnością dla całej rodziny. Dobrym pomysłem mogą być także zwłaszcza ostatnio popularne domki dla owadów.

Dodaj komentarz