Menu

Co zabrać na spacer z dzieckiem?Ilość akcesoriów niezbędnych do zabrania na spacer z dzieckiem rośnie wraz z wiekiem. Do takich wniosków z pewnością dochodzi większość młodych rodziców. Wraz z dojrzewaniem dziecka, rośnie ilość jego zabawek i towarzyszących mu gadżetów. Nie oznacza to jednak, że najmłodsze maluchy nie potrzebują odpowiedniego wyposażenia na wyjście. Wręcz przeciwnie, odpowiednio spakowana torba pozwoli na spacer bez niepotrzebnego stresu i komplikacji, a dziecku umożliwi spokojne i swobodne korzystanie z dóbr płynących z przebywania na świeżym powietrzu. Co spakować do torby dla noworodka na spacer, aby codzienne wyprawy były prawdziwą przyjemnością?

Dlaczego warto wychodzić na spacery z noworodkiem?

Wiele mam boryka się z obawami związanymi z wyprowadzaniem malutkiego dziecka na świeże powietrze, szczególnie gdy pogoda w danej chwili nie dopisuje. Jednak przy odpowiednim przygotowaniu, a także dostosowaniu ubrania do pogody, codzienne spacery mogą przynieść wiele korzyści, bez wątpienia pozytywnie wpływających na zdrowie dziecka. Wychodzenie na świeże powietrze przede wszystkim sprzyja budowaniu odporności na całe życie. Dzięki szybkiemu oswajaniu dziecka ze środowiskiem zewnętrznym, ma ono szansę z większą łatwością unikać chorób i przeziębień w przyszłości.

Codzienne spacery to dla maluszka niepowtarzalna okazja na przyswojenie odpowiedniej ilości witaminy D, mająca niebagatelny wpływ na jego prawidłowy rozwój. Jest ona szczególnie przydatna w procesie kształtowania silnych kości. Noworodek z pewnością prześpi większość wyprawy na zewnątrz, jednak konieczne mogą być pewne czynności pielęgnacyjne. Z tego powodu warto zastanowić się, co spakować na spacer z dzieckiem, aby ich przeprowadzenie było najbezpieczniejsze.

Co zabrać na spacer z dzieckiem? Odpowiednia torba

Zanim zaczniesz kompletować odpowiednie akcesoria na wyprawę z noworodkiem, musisz zastanowić się, w co można będzie je spakować. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się torby na spacer, mocowane bezpośrednio na wózku. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zachować wolne ręce, dzięki czemu zajmowanie się dzieckiem będzie znacznie łatwiejsze. Zawieszenie torby na wózku ułatwia do niej  dostęp, dzięki czemu wszystkie potrzebne przedmioty będziesz mieć zawsze pod ręką.

Jak wybrać torbę odpowiednią na spacer z maluszkiem? Przede wszystkim sprawdź wagę wybranego modelu bez obciążenia – im niższa, tym lepiej. Nie ma sensu narażać się na dodatkowy ciężar, skoro samo wyposażenie będzie stanowiło obciążenie. Na korzyść wybranej torby działa również duża ilość kieszonek, dzięki którym pogrupowanie odpowiednich akcesoriów będzie wyjątkowo łatwe. Przed zakupem sprawdź także, czy torbę łatwo jest odpiąć jedną ręką. To niezwykle przydatna zaleta, którą z pewnością docenisz.

Co spakować do torby dla noworodka na spacer?

Odpowiednie wyposażenie torby przed wyjściem na spacer to już połowa sukcesu. Jego podstawę powinno stanowić kilka pieluch na zmianę oraz nawilżane chusteczki, umożliwiające przewijanie malucha w każdych warunkach. Nie zapomnij jednak o podkładzie do przewijania, stwarzającego odpowiednie otoczenie dla toalety noworodka. Przyda się również preparat przeciw odparzeniom, aby odpowiednio zadbać o wrażliwą i delikatną skórę. Niezbędne mogą okazać się także ubranka na zmianę, ponieważ karmienie lub przewijanie może przynieść plamy na odzieży,  wpływające na dyskomfort dziecka.

Co zabrać na spacer z dzieckiem w przypadku złej pogody? Nawet w pogorszonych warunkach nie warto rezygnować z wyprawy, niosącej dziecku wiele korzyści. Jeśli na zewnątrz zrobiło się chłodniej, zadbaj o zabranie dodatkowego kocyka, ogrzewającego dziecko.

W torbie na spacer powinny też znaleźć się akcesoria, uspokajające dziecko w razie potrzeby. W naszym sklepie kupisz funkcjonalne „misie szumisie”, które dzięki emitowanym dźwiękom są w stanie ukoić malucha i wprowadzić go w stan snu. Nie zapomnij również o smoczku, jeśli Twoje dziecko używa go na co dzień.

Dodaj komentarz