Menu

Akcesoria ułatwiające podróżowanie z dzieckiemPodróżowanie z dzieckiem dla niejednych rodziców jest ogromnym wyzwaniem. Kilkugodzinne zabawianie dziecka w samochodzie czy samolocie nie jest prostym zadaniem. Nie warto jednak rezygnować z możliwości wspólnego spędzenia czasu w ciekawym miejscu. Podróżowanie będzie dla dziecka świetną lekcją. Odkrywanie świata, próbowanie nowych smaków czy poznawanie rówieśników – to bardzo rozwijające dla malucha. Aby podróż z dzieckiem przebiegła szybko i bezproblemowo warto zaopatrzyć się w akcesoria, które umilą mu czas spędzony na przemieszczaniu się z jednego punktu do kolejnego.

Jakie gadżety na podróż z dzieckiem wybrać?

Oczywiste jest, że podczas podróży można włączyć dziecku bajkę na tablecie. Jednak chyba żaden rodzic nie chce, aby jego pociecha spędziła kilka godzin przed ekranem. Jest wiele ciekawszych sposobów, które sprawią, że podróż będzie dla dziecka przyjemna. Aby droga minęła dziecku szybko, należy zaopatrzyć się w zabawki, które będzie można wykorzystać kilkukrotnie. Dwa czy trzy razy ułożone puzzle mogą się szybko znudzić. Świetnym wyborem będą gry logiczne, w których każda rozgrywka będzie kończyła się zupełnie innym wynikiem.

Gra w zapamiętywanie Memo Zwierzątka Viga

Dla małych dzieci świetną opcją będzie gra w zapamiętywanie. W tym zestawie znajdziesz 16 par żetonów, na których znajdują się kolorowe obrazki przedstawiające różne zwierzątka. Gracze po kolei odkrywają pomieszane żetony, szukając pary. Gra świetnie wpływa na rozwój dziecka i pamięć dziecka. 

Small Foot Gra w Statki

Gra w statki od lat cieszy się popularnością. Kiedyś potrzebne były do niej kartka papieru i długopis, dziś kupić można zestaw, który przenosi tę ponadczasową grę na wyższy poziom. W zestawie znajdziemy podstawę do gry, różnej wielkości statki i bomby. Jest to zabawa, która rozwija logiczne myślenie i umiejętność planowania. Jest to gra wielokrotnego użytku, dlatego świetnie sprawdzi się podczas kilkugodzinnej podróży.

Small Foot Gra 4 w Rzędzie

Inną zabawką rozwijającą strategiczne myślenie, której konstrukcja umożliwia korzystanie z niej w środkach transportu jest gra nazywana “cztery w rzędzie”. Podobnie jak w przypadku statków, również tutaj każda rozgrywka będzie wyglądała inaczej, dzięki czemu gra nie znudzi się dziecku po kilkunastu minutach. Jej zasady są nieco prostsze, dlatego można ją wykorzystać jako sposób spędzania czasu z także z młodszymi pociechami. Gra została zaprojektowana w taki sposób, aby uniemożliwić gubienie się jej elementów, nie ma więc ryzyka, że dziecko będzie wierciło się w aucie czy samolocie, szukając spadających żetonów.  Gra “cztery w rzędzie” pobudzi dziecko do myślenia i zachęca do zdrowej rywalizacji, przy tym skutecznie zajmując mu czas podczas podróży.

Łóżeczko turystyczne, czyli niezbędny element podczas podróży z małym dzieckiem

Nie każde miejsce, do którego się udajemy, będzie w stanie zaproponować Ci kojec turystyczny, warto więc posiadać swój własny. Jeżeli planujesz kilkudniowy pobyt z dzieckiem w danym miejscu, koniecznie zaopatrz się w łóżeczko turystyczne, które zapewni dziecku możliwość komfortowego i bezpiecznego snu.

Łóżeczko dostawne Side by Side

Aby zapewnić Twojemu dziecku niezbędną do prawidłowego rozwoju bliskość, także podczas podróży, warto zdecydować się na model łóżeczka turystycznego, który może pełnić funkcję dostawki do łóżka. Jest to najbezpieczniejsza i najbardziej komfortowa opcja zarówno dla malucha, jak i dla rodziców. Ten model wykonany został z aluminium, dzięki czemu jest lekki i łatwy w transporcie.

Łóżeczko/kołyska Jane 3w1

Podróż do nowego miejsca może być dla dziecka stresująca, podobnie jak spanie w zupełnie nieznanej przestrzeni. Jeżeli obawiasz się, że dziecko będzie mieć problem z zaśnięciem, rozważ opcję łóżeczka turystycznego, które jest jednocześnie kołyską, która naśladując warunki podobne do tych panujących w brzuchu mamy, ułatwi usypianie dziecka. Ten model łóżeczka turystycznego to połączenie praktycznych rozwiązań z wygodą – łóżeczko można złożyć i w łatwy sposób przewieźć.

Dodaj komentarz