Menu

Od kiedy dziecko może jeździć na hulajnodze?



Jazda na hulajnodze to świetna zabawa, która nie tylko gwarantuje doskonałą rozrywkę, ale również doskonale wpływa na zdrowie. Skutecznie poprawia kondycję, wspaniale wpływa na koordynację ruchową, pomaga w zapobieganiu nadwadze i uczy refleksu. Dodatkowo dzięki hulajnodze można skutecznie zachęcić malucha do spędzania czasu na świeżym powietrzu i spędzania czasu z rówieśnikami. Jednak pojawia się pytanie: “Od kiedy dziecko może jeździć na hulajnodze?”. Odpowiedź na nie można znaleźć w dalszej części niniejszego artykułu.

Kiedy hulajnoga dla dziecka?

Hulajnogi to pojazdy, które cieszą się ogromną popularnością. Pomagają w rozwoju umiejętności motorycznych u dzieci i motywują maluchy do odejścia od ekranów. Ponadto hulajnogi są łatwe w obsłudze i transporcie, dlatego dzieci mogą zabierać je ze sobą w dowolne miejsce, np. do parku, na plac zabaw czy na spotkanie z przyjaciółmi. Jednak wielu rodziców zastanawia się, kiedy hulajnoga dla dziecka będzie bezpieczna. Otóż jest to bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od umiejętności maluszka i tego, czy wykazuje on chęci do rozpoczęcia przygody z tą formą aktywności. Przyjmuje się, że hulajnoga trójkołowa dedykowana jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Natomiast model 2-kołowy przeznaczony jest dla maluszków powyżej 4. roku życia. W sprzedaży można znaleźć również hulajnogi z siedziskiem, które podobnie jak produkty 3-kołowe, sprawdzają się wśród dzieci, które przekroczyły 36. miesiąc życia.

Pierwsza hulajnoga dla dziecka – czym powinna się cechować?

Już wiadomo, od kiedy dziecko jeździ na hulajnodze. Teraz czas dowiedzieć się, jak wybrać pierwszą hulajnogę dla swojej pociechy. Aby zakupić odpowiedni model, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim należy pamiętać, że na początku przygody z tą aktywnością fizyczną najlepiej sprawdzi się hulajnoga 3-kołowa, która zapewnia większą stabilność niż model 2-kołowy. Na pojeździe z trzema kołami znacznie łatwiej utrzymać równowagę i zachować bezpieczeństwo. Takie hulajnogi mają szerszą podstawę, z której trudniej spaść i doznać urazów. Ponadto jazda na trójkołowym sprzęcie jest znacznie łatwiejsza, co motywuje dzieci do dalszej nauki.

Kupując pierwszą hulajnogę, należy również zwrócić uwagę na jakość wykonania pojazdu i jego konstrukcję. Hulajnoga powinna być wyprodukowana z solidnych materiałów, takich jak np. aluminium czy trwałe tworzywa sztuczne. Ponadto ważne, aby posiadała wytrzymałą ramę i podstawę. Trzeba pamiętać, że porządna konstrukcja zapewni nie tylko długotrwałość, ale także bezpieczeństwo w czasie użytkowania.

Podczas zakupu pierwszej hulajnogi dla dziecka, należy wziąć pod uwagę również estetykę. Aby zachęcić malucha do jazdy, warto wybrać model utrzymany w pięknych kolorach z ciekawymi wzorami, np. nawiązującymi do bajki.

Wybierając pierwszą hulajnogę, należy sprawdzić także typ i wysokość podestu. Powinien on posiadać antypoślizgową powierzchnię i wyróżniać się wysoką wytrzymałością. Ważne również, aby znajdował się nisko, blisko ziemi. Dzięki temu maluszkowi będzie łatwiej wsiąść na hulajnogę i z niej zsiąść.

Ponadto należy pamiętać, aby zamawiać hulajnogę z zaufanego źródła, dostarczającego wyłącznie bezpieczne sprzęty o wysokiej jakości. Takim źródłem jest nasz sklep. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą hulajnóg: https://maludas.pl/64-hulajnogi-dla-dzieci.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy na hulajnodze?

Jazda na hulajnodze gwarantuje świetną zabawę. Jednak, aby była bezpieczna, trzeba pamiętać o pewnych zasadach. Przede wszystkim ważne jest sięgnięcie po odpowiedni sprzęt ochronny, czyli kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie. Dodatkowo istotne jest, aby hulajnoga była dobrze dopasowana do wieku i umiejętności dziecka. Należy również pamiętać, żeby nauczyć malucha zasad bezpieczeństwa. Musi on wiedzieć m.in. jak zachowywać się na przejściach dla pieszych oraz jak zatrzymywać się w odpowiedni sposób.

Ponadto, aby jazda na hulajnodze była bezpieczna, musi odbywać się na odpowiednich terenach. Należy unikać ruchliwych ulicach i obszarów z dużym natężeniem ruchu. Najlepiej, aby dziecko uczyło się jazdy w parkach czy na ścieżkach i koniecznie pod opieką osoby dorosłej.

 

Dodaj komentarz